Láska poráža aj koronavírus – a to v každom veku

06.04.2020

Ako je dobre známe, tak láska medzi ľuďmi kvitne v každom veku a osemdesiatnici nie sú žiadnou výnimkou. Prinášame vám konečne pozitívny príbeh, ktorý zahýbe vašou mysľou a srdcom v tom kladnom smere na rozdiel od všetkých bezútešných negativistických správ.

Piknik na dánsko-nemeckej hranici na dennej báze. Dvaja zaľúbenci osemdesiatnici sa stretávajú denno - denne na dánsko-nemeckej hranici, pretože táto bola uzavretá z dôvodu šíriaceho sa koronavírusu. Každý deň majú takýto spoločný piknik - každý z tej svojej strany hranice. Rozprávajú sa, dokonca popíjajú šnaps z termo fľaše. Proste také - skoro klasické rande.

Inga Rasmussen (85) z Dánska a Karsten Tuechsen Hansen (89) sa stretli pred dvoma rokmi. Obaja boli sami z dôvodu, že ich bývalí partneri umreli. Ich láska vzplanula pomerne rýchlo. Aj to je dôkaz, že kvitne v každom veku a nie je len otázkou búrlivých hormónov.

Ako všetci zamilovaní cez hranice štátov čelia aj títo dvaja vážnym problémom v stretávaní, nie je to vôbec jednoduché zaranžovať stretnutie. Pani Inga jazdí na hranicu automobilom a pán Karsten zase svojim bicyklom.

Pani Rasmussen vždy prinesie aj rozkladacie kreslá. Potom si každý sadnú na svoju stranu hranice a pekne papkajú biscuitti spolu a posrkavajú šnaps s čajom z termosky.

"Nedá sa inak, láska je láska, cely deň sa tešíme na spoločné chvíle aspoň raz za deň. Bohužiaľ sa nemôžeme ani objímať ani bozkávať, ale sme spolu a môžeme sa rozprávať čo je nové," hovorí Inga. "Na zdravie, na lásku a na dlhý život," povedal pán Karsten a pozdvihol čašu so šnapsom.