Lukašenko - Je to len pandémia paniky a psychózy – sila vôle víťazí

21.04.2020

Bola sobota 26. apríla 1986. Na tento deň vyšiel "subbotnik" - brigáda pracujúcich v socialistickom bloku na počesť narodenia Vladimíra Iľjiča Lenina (Uľjanova - *22. 4. 1870). Ani v Československu to nebolo inak, milióny obyvateľov prišli do práce, aby poupratovali to, čo cez rok "zabordelili". Dôchodcovia a ženy v domácnosti pracovali okolo činžiakov. Vôbec netušili, že štvrtý blok Atómovej elektrárne V. I. Lenina v Černobyli už niekoľko hodín neexistuje. Účasť kontrolovali brigádnickí referenti základných organizácií KSČ, ROH, SZM, či ZČSSP. A keďže všetci pracujúci boli v ROH, mladí v SZM, elita v KSČ, niektorí brigádnici boli zaevidovaní aj štyrikrát.

Konečná bilancia potom bola, že v pätnásť miliónovom ČSSR počas subbotniku pracovalo 21 miliónov ľudí. Táto akcia mala aj dobrú stránku, na ktorú sa tešili hlavne muži. Kolektívy sa dopoludnia poflákali v robote, aby odpoludnia uľahčili mestskej hromadnej doprave a zašli na neskorý obed, kým ich hostinský úspešne nevyhodil po záverečnej. Určite chápete, že tento deň nemali rady manželky a družky. V tej dobe krčmy neboli vôbec, ale vôbec prefeminizované. Niektoré dokonca nemali ani dámske toalety.

Keď pred nedávnom náš Parlament zrušil nevoľnícku prácu občanov na cudzích pozemkoch (najmä odpratávanie snehu na obecných chodníkoch), zdalo sa, že tejto forme dobrovoľnej práce nasilu v Európe konečne odzvonilo. Ale nie v Bielorusku. Prečo? Lebo Lukašenko!

Bieloruská republika má 9,5 milióna obyvateľov a leží vo východnej Európe. Predtým bola súčasťou ZSSR ako Bieloruská socialistická republika. 

Prezidentom krajiny je od roku 1994 Alexandr Grigorievič Lukašenko (*1954), absolvent Učiteľského ústavu v Mahiľove a Štátnej poľnohospodárskej akadémie. Bol členom KSSZ, od roku 1992 je nezávislý. Bol v armáde a pracoval v riadiacich funkciách v poľnohospodárstve. Bol proti rozpadu ZSSR a Bielorusko je členom SNŠ. Väčšina svetových politikov považuje Lukašenka za posledného diktátora v Európe.

Ako uviedla moskovská Pravda: "Boj prezidenta Lukašenka so zdravým rozumom v čase pandémie koronavírusu pokračuje". Na 25. apríla 2020 Lukašenko vyhlásil v Bielorusku celonárodný subbotník. Obyvatelia tak prácou oslávia 150. výročie narodenia milovaného vodcu proletariátu V. I. Lenina. Účasť je dobrovoľná, ale k dispozícii budú obežníky, na ktorých určení dobrovoľníci zaznačia účasť. Prezident Lukašenko týmto spôsobom vrhne milióny Bielorusov v ústrety chorobe COVID-19!!! Deti budú v tom čase v škole.

V úvode epidémie koronavírusu v Bielorusku sa Lukašenko vyhlásil za koronadisidenta. Nadviazal tak na tradície ruských bohatierov, ako bol Ilia Muromec. "Koronadisident" je tak mocný politický vodca, ktorého sa vírusy boja a radšej ho obídu." Bielorusko doteraz minimálne dodržiava protiepidemické normy, samoizolácia je symbolická. Priemysel ide na plné obrátky, hygienické normy sa bagatelizujú. Verejné priestranstva, divadlá, reštaurácie a štadióny v Minsku sú plné ľudí. Keď sme tu boli pred pár rokmi na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, asi to vyzeralo podobne. Krásne mesto, srdeční ľudia. Akoby neexistovala žiadna diktatúra. Len niektorí domáci nás varovali, aby sme sa nerozprávali s disidentmi, lebo by sa náš pobyt v Minsku mohol predĺžiť aj po majstrovstvách.

Lukašenko sa poponáhľal oznámiť, že COVID-19 je liečiteľný tradične bielorusky, a to vodkou, pobytom v kúpeľoch a inou ľudovou medicínou. Medzitým uzatvoril hranice s Európou a Ruskom a prostredníctvom ministerstva zahraničných vecí obvinil Rusko zo zavlečenia pandémie. Epidemické nebezpečenstvo prezident nepriznáva, pretože inak nemožno chápať jeho výrok: "Nebezpečie smrti z koronavírusu v našej krajine neexistuje." Popritom v tom čase už bolo 29 úmrtí. Je otázne, či v takejto atmosfére prebieha nejaké testovanie na COVID-19 (okrem verchušky) a aké skreslené sú výstupy do štatistík WHO.

Štatistika WHO k 19. 4. 2020 uvádza, že Bielorusko má 4 779 nakazených a zomrelo 45 ľudí. Denný prírastok nie je uvedený. Podľa inšpekcie WHO, ktorá navštívila Bielorusko "pre nedostatok karanténnych opatrení sú obyvatelia odsúdení na ťažké strádanie".

Lukašenko prijíma meradlá na evidenciu chorých a uzdravených. Nástojil tiež na skrátení PN pre vyliečených a tých, ktorí boli infikovaní na prvej a druhej úrovni: "Doba PN je lekármi uznaná na 14 dní. Nebude on 14 dní sedieť. Je to človek, ktorý vyzdravel. Lekári, píšte len toľko, koľko je potrebné! Možno sú Bielorusi sami vinní, že sú chorí."Ďalej prezident zdôraznil, že neexistuje žiadna koronakríza. Existuje len kríza koronapsychózy.

Niekoľko rád Alexandra Grigoroviča pre Bielorusov na posilnenie imunity s prvkami patriotizmu a ochrany pred exportom:

  • venujte sa športu, odporúčam hokej
  • odporúčam novú psychózu - cesnakovo - zázvorovú
  • ak nie je zázvor, použite cesnakovo - cibuľovú kúru
  • nie sú citróny a zázvor? - neutrácajte peniaze, používajte, čo u nás rastie

Ďalší myšlienkový pochod koronadisidenta Alexandra Grigoroviča:

  • koronavírus nazývam psychózou, pretože som spolu s vami prežil mnohé takéto psychózy
  • som presvedčený, že je to ďalšia podobná psychóza, ktorá bude mať pre niekoho úžitok, iného poškodí
  • som presvedčený, že môžeme mať viac ťažkostí z paniky, ako od koronavírusu
  • civilizovaný svet potratil rozum
  • tu už politici začínajú rady dávať a využívať ich pre svoje záujmy (na stretnutí s lekármi ku koronavírusu)

Z čoho taký guľáš v hlave? Po príčinu netreba chodiť ďaleko. Onedlho budú v Bielorusku voľby. A Lukašenko nechce, aby mali fádny priebeh, chce maximálnu účasť, aby sa stali celonárodným referendom o dôvere. Karanténa, epidémia, samoizolácia to všetko zasahuje do zabehaného systému. A tak sa tvárme, že niet žiadnej pandémie a váš prezident je s vami. Vo svete nie je vírusová pandémia, ale pandémia psychózy a paniky. Tomuto verí veľmi veľa ľudí, lebo ich v tom podporuje zatajovanie a skresľovanie skutočnosti.

Všetci sú vinní za korona krízu. Jedine Lukašenko nie! Veď existuje len pandémia paniky a psychózy. V mene svojich politických ambícií je A. G. Lukašenko pripravený obetovať národ. A aby ste nemali pocit, že sme popísali už všetko zlé, ešte niečo morbídne na záver.

Slávnostnú vojenskú prehliadku na počesť 75. výročia porážky nemeckého fašizmu v Minsku 9. mája 2020 prezident Lukašenko zatiaľ odvolať nechce.