Mainstream a “váš vlastný názor” alebo “dajako sa im tá Zuza nevyviedla”

27.01.2020

Podľa niektorých médií včerajšie vystúpenie prezidentky Zuzany Čaputovej bolo, ako nespokojne ironicky uviedli, "ukážkou" politickej neutrality. Voči Smeru a dokonca aj voči kotlebovcom bola podľa nich neprimerane zhovievavá.

A to len preto, lebo potom prišlo na ich "miláčika". Prišla totiž reč na Andreja Kisku. Údajne podľa  mainstreamu hlavneho rivala progresívcov v kampani. Prezidentka totiž jasne a bez okolkov pripomenula, že je trestne stíhaný, môže mu hroziť obžaloba a mala by problém vymenovať ho za premiéra. A to si teda nemala dovoliť!

"Nepovažovala by som to za vhodné z hľadiska toho, že je dôležité budovať dôveru verejnosti vo vládu a vo všetky inštitúcie, pretože žijeme v kríze dôvery. Nemyslím si, že v prípade, ak by to postúpilo do ďalšieho štádia, napr. do štádia obžaloby, že by som menovala akúkoľvek osobu do pozície premiéra," vysvetlila Čaputová v markizáckej relácii Na telo.

Podľa mainstreamu prezidentka prekvapila veľmi striktným poňatím nestrannosti hlavy štátu. "Kto vyhrá voľby, s tým bude rokovať o zostavení vlády," povedala bez okolkov.

Hoci aj s kotlebovcami. Alebo: "ak by bola po voľbách súčasťou parlamentnej (vládnej) väčšiny Kotlebova strana, musela by som to akceptovať" pritvrdila. Tak totiž velí ústava a ústavne zvyklosti.

Ale to sa im - mainstreamu - už nepáči. Prvý slovensky prezident, ktorý sa snaží vykonávať svoju funkciu tak ako si to podľa mainstreamu "všetci" želali, im nastavil zrkadlo. "Neutrálny" môže prezident byť, ale len tak, ako si to oni želajú.

Nevadí, že do Babiša solidárne s pražskou kaviarňou bili tri roky, že ako môže byť premiérom, keď je trestne stíhaný... ale ako hovoril major Terazky v slávnom filme Čierny baróni :"čo bolo, bolo, terazky som major!"

Kiska to je iné!

Čo vy na to? Kto má pravdu? My sa vás to pýtame, pretože pre mainstream nie je Váš skutočný názor vôbec zaujímavý!

Vy máte mať totiž len ten názor, ktorý Vám oni vtlačia sugestívne do hlavy ako "váš vlastný".
Podľa jedného starého českého vtipu: "Maruško, co myslíš chci ještě jedno pívo?"