Matovič ako novodobý Columbus?

15.04.2020

Igor Matovič si posťažoval medzi svojimi: "Zvolili ma ako bojovníka proti korupcii a ja musím teraz bojovať miesto toho s koronavírusom..."

A pustil sa do tohto boja. No ale cesta ktorú zvolil, bola síce pre neho typická, no zdá sa, že pre túto kritickú dobu nie veľmi šťastná. Vydesení ľudia potrebovali a potrebujú na čele mať človeka, ktorý ich všetkých zjednotí a najmä jasne, neochvejne vytýči cestu, ktorá ich bezpečne a bez strát vyvedie z krízy. Miesto toho Igor zvolil najprv boj s Pellegriniho popularitou.

Začal chŕliť desivé momentky o stave zdravotníctva, aby mohol ich pôvod zvaliť na Pellého... Nekonečným radom takýchto tlačoviek, bez konštruktívne naznačeného východiska vydesil národ ešte väčšmi.

Potom chcel vyhádzať kúpené testy do Dunaja..., následne oznámil spontánne blackout..., potom zle odkomunikoval veľkonočný lockdown Slovenska a nezvládol detaily jeho organizácie, pričom so svojimi odborníkmi napríklad nezvážil ani len to, že v Bratislave v pracovných dňoch je o 200 000 viac ľudí v práci, ako je trvale prihlásených, hoci v jeho krízovom štábe je aj "odborník" z Telecomu, ktorí to sami namerali (počet SIM kariet na území BA je v pracovných dňoch cca 660 tisíc a počet trvale prihlásených 430 tisíc)...výsledkom bol len zmätok medzi policajtami - mali podľa vládneho uznesenia a výrokov samotného Matoviča kontrolovať najprv každého opúšťajúceho mesto a nakoniec si to odniesli, že to bol vraj len ich výmysel...

Teraz Igor poslal výsmešne do hája aj podpredsedu jeho vlastnej vlády Sulíka a ostatných politikov, že "oni nebudú rozhodovať o tom, čo sa bude diať v rámci krízových opatrení - na to že sú odborníci v jeho krízovom štábe..."

Na to sa už nemohla dívať ani prezidentka Zuzana Čaputová a zvolala do Prezidentského paláca veľkú poradu odborníkov z oblasti medicíny, vedy ako i druhú stranu - odborníkov z ekonomiky, pozvala aj premiera, no ten neprišiel... "Riešenie pre Slovensko môže pochádzať iba zo spolupráce týchto dvoch okruhov ľudí," povedala. No vyslyšaná nebola... bola len zaradená do rozširujúceho sa zoznmau Igorových nepriateľov?

Toto je zatiaľ stručný výsledok práce na poli boja z koronavírusom. Pre úplnosť je treba povedať, že je zásluhou Igora Matoviča, že v rámci "demýtizácie" Pellegríniho nezrušil karanténne opatrenia Pellého tímu, vďaka čomu Slovensko výrazne ubrzdilo rast nákazy - už len v porovnaní s Českom, kde tak urobili až 16 dní po nás.

No keď už politici podľa Igora majú držať hubu vo vzťahu ku koronavírusovým opatreniam, čakalo by sa, že títo politici začnú napĺňať aspoň protikorupčný základ politiky tejto novej vládnej koalície.

Základom mal byť predsa boj proti korupcii v justícií. V súdnictve, prokuratúre a polícii. No zatiaľ to skončilo tak, že sa novej vláde "podarilo" znefunkčniť Súdnu radu, Najvyšší súd je v dôsledku toho stále bez predsedu a podpredsedu, "vystrašení" alebo stíhaní sudcovia svojim dobrovoľno-núteným odchodom paralyzovali Okresný súd Bratislava I, krajský súd v Košiciach...

No ale tí, ktorí personifikujú pre Slovákov korupciu v justícii sa môžu len smiať a určite sa do dlane aj smejú. Smejú sa z toho ako sa táto vláda zosmiešňuje a to ešte pred tým, než získa legitímny mandát v parlamente.

Smeje sa najmä špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, ako i skupina kočnerových prokurátorov na Generálnej prokuratúre - Dobroslav Trnka, Ladislav Tichý či Peter Šufliarsky. Smeje sa Bystrík Palovič. Pri zjavne nevládnom Jaromírovi Čižnárovi im totiž nič nehrozí - práve naopak. Ako to nazvala trefne RTVS vo filme Cez čiaru - "Stáva sa Generálna prokuratúra azylom kočnerových prokurátorov?"

Na Ústavnom súde sa smejú ďalší ctihodní kočnerovskí justiční predstavitelia - pani Baricová, ktorá "kooperovala" so sudcom Sklenkom, ktorý sa priznal ku korupcii s Kočnerom a inými "sprostredkovateľmi" ... smeje sa hlasno pán Mojmír Mamojka, ktorý najprv klamal o komunikácii s Kočnerom, potom ju zľahčovala a teraz sa už k tomu ani nevyjadruje - média a verejnosť sú mu fuk! 

Smeje sa pán Ivan Fiačan, tretí mesiac toiž "rieši" či na pána Mamojku za jeho klamstvá a vzťahy podá alebo nepodá návrh na disciplinárne konanie...

A vplyvný muž na políciu - s kontaktom na policajného ex-prezidenta pána Gašpara - Norbert Bodor s občianstvom SAE (Zjednotené arabské emiráty) údajne už aj s rodinou opustil Slovensko... Koľko mohlo stáť už len to občianstvo, ak SAE udeľuje ročne len 2 občianstva nenarodeným v emirátoch - za najvýznamnejší počin v prospech emirátov za minulý rok!
Smeje sa Kaliňák  i Počiatek...

Všetci títo sa úprimne bavia na tom, ako sa Igor pláca v koronavírusovej kríze - majú ho už len za čínskeho papierového draka!

Zdá sa totiž, že Igor už úplne stratil smer. Nemá správnu navigáciu. Ani Krištof Columbus ju kedysi nemal. Išiel hľadať novú cestu do Indie a našiel Ameriku miesto nej. Čo objaví bez navigácie na svojej ceste Igor? Stratu dôvery od svojich voličov?