Mega investícia pre 1 300 spoločností

15.11.2020

Vďaka udelenej podpore môžu spoločnosti nakupovať nové stroje, zlepšovať svoj IT systém a dokonca platiť za školenie zamestnancov. Táto informácia sa však netýka rezortu podpredsedníčky vlády SR a ministerky Veroniky Remišovej.

V rámci operačného programu Stredné Maďarsko boli výberovou komisiou vyhodnotené žiadosti maďarských podnikateľských subjektov, vďaka čomu je možné spustiť investície v hodnote 31 miliárd forintov (86 mil. eur) do 1300 maďarských spoločností v Budapešti a Peštianskej župe. Plánuje sa, že tieto investície pomôžu ochrániť 37 000 pracovných miest, uviedol minister financií Mihály Varga vo videu, ktoré bolo zverejnené na Facebooku.

M. Varga dodal, že s pomocou takto poskytnutej podpory môžu spoločnosti nakupovať nové stroje, zlepšovať svoj IT systém a dokonca platiť za školenie svojich zamestnancov.

V rámci akčného plánu hospodárskej ochrany v období koronakrízy sa výberové konanie vyhlásené v lete uskutočnilo zrýchleným a zjednodušeným postupom. Záujemcovia podali žiadostí, ktoré boli následne vyhodnotené a posúdené. Vybraných bol 1 300 víťazných spoločností, uviedol šéf rezortu.

Z toho plynie poučenie: "Kto rýchlo dáva, dvakrát dáva." Zopakujme si:

  • V lete 2020 bola vyhlásená podpora podnikateľským subjektom.
  • Bol definovaný jasný účel využitia podpory.
  • Administratíva bola výrazne zjednodušená.
  • Nemysliteľné sa stalo skutočnosťou - celá akcia trvala len cca 4 mesiace.