MS v hokeji 2021 opäť na Slovensku?

13.01.2021

Aktuálne sme sa dozvedeli, že Slovensko má šancu po dvoch rokoch opäť usporiadať majstrovstvá sveta v hokeji. Usporiadanie turnaja je zatiaľ plánované v Minsku a lotyšskej Rige v termíne od 21.mája do 6. júna. Rôzne európske verejné organizácie už nejakú dobu vyzývajú IIHF, aby boli MS 2021 presunuté z Minsku - kvôli napätej politickej situácii v Bielorusku.

Dánsko a Slovensko v tejto súvislosti odoslali ponuku Medzinárodnej federácii ľadového hokeja (IIHF) na usporiadanie Majstrovstiev sveta v hokeji 2021. Informoval o tom prezident IIHF René Fasel, ktorého komentár prinieslo tlačové oddelenie tejto organizácie: "Teraz je našou povinnosťou, aby sme Rade IIHF poskytli čo najviac informácií, aby sa Rada mohla čo najlepšie rozhodnúť. Zahrňuje to komplexnú previerku a hodnotenie pripravenosti iných krajín hostiť túto akciu. Obdržali sme ponuku od Dánska a jednáme so Slovenskom."

Fasel však zároveň zdôraznil, že v súčasnosti pre federáciu ako hlavná varianta zostáva usporiadanie MS v Minsku a Rige.