Nebodaj nová generálna prokurátorka?

16.08.2020

Alebo zase len klamárka, čo nás chce opäť opiť suchým rožkom ako Čižnár a Šufliarsky? Mafia sa udržuje podvodom, bojí sa panicky Lipšica. Pred niekoľkými dňami malo možnosť celé Slovensko vzhliadnuť prejav osoby, ktorá teraz bude zastavať na neurčitý čas aj post generálnej prokurátorky. Že sa jedná o pokračovateľku v manieroch Mgr.Šufliarskeho a JUDr.Čižnára, o tom snáď nik nemá pochýb, vzhľadom na "výberovú komisiu", ktorá ju dosadila na jej doterajší post.

LIPŠIC A MÉDIÁ SÚ PRE ŇU KLAMÁRI A HLUPÁCI

Hneď v úvode nám pani 1.namestníčka generálneho prokurátora, ktorá teraz ponesie štafetový kolík pánov Čižnára a Šufliarskeho oznámila, že nie je spokojná s prácou médií, že ju urazili a že zastáva názor, že Monika Jankovská sa neodpustila trestného činu ako verejný činiteľ.

Čo to vlastne znamená? No pokračuje rozvrat štátu, ktorý započal už neslávne známy pán RF so svojim pekelným spolužiakom Čižnárom. Vysadili na nového koňa, o ktorom sa domnievajú, že potiahne ich mafiánske oťaže na prokuratúre, dokedy sa len bude dať. Treba predsa naďalej ochranu "našim ľuďom".

Daniel Lipšic už pred časom poukázal, že je zásadne nesprávna kvalifikácia, na ktorú poukázala pani Viera Kováčiková vo svojom rozhodnutí týkajúcom sa Moniky Jankovskej - toho času vo väzbe. Pani Viera Kováčiková totiž vyzdvihuje "ňou objavenú skutočnosť", že "pani Monika Jankovská nevykonávala trestnú činnosť ako verejný činiteľ, ergo nemohla naplniť skutkovú podstatu trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa."

PANI NOVÁ GENERÁLNA PROKURÁTORKA "POMÁHA" OPIČKE JANKOVSKEJ?

Pani Viera Kováčiková teda už vo svojej prvej verejnej reči razantne vysvetlila svoj postoj k médiám a vôbec slušnej spoločnosti. Média spucovala za "názor" na jej návod v prospech JANKOVSKEJ určený zjavne pre podriadenú prokurátorku a presadzovala si po svojom "mocensky", že Monika Jankovská sa neodpustila trestnej činnosti ako verejný činiteľ, čím ju chce dostať pravdepodobne z väzby.

ANI NOVÁ "PEKELNÍČKA" NÁS NEOPIJE SUCHÝM ROŽKOM

Pani Viera Kováčiková je prokurátorkou už od roku 1978, mohla by teda poznať i trestný čin vo forme takzvaného "účastníctva". Jedná sa o trestný čin na ktorom sa konajúca osoba spolupodieľa v nejakej forme. Táto osoba môže byť napríklad organizátor, objednávateľ, pomocník, či návodca k trestnému činu.

No pán JUDr. Daniel Lipšic pred časom správne upozornil, že pani Monika Jankovská nielenže podplácala, resp. sľubovala úplatu, ale tiež navádzala, objednávala a organizovala pre Mariána Kočnera zneužitie právomoci verejného činiteľa u sudcov. Je teda zrejmé, že sa dopustila týchto trestných činov vo forme účastníctva. Trestná sadzba je pritom v takom prípade úplne rovnaká ako pri páchateľovi, a teda v danom prípade 10-20 rokov.

KAMARÁTKY SI MUSIA PREDSA POMÁHAŤ

Ako inak, niekdajší "vodca" Fico vychovával "svojich ľudí" k solidarite - priateľstvu, inak tomu nebolo ani pri takzvaných dvojičkách - Monika Jankovská - Predsedkyňa Trenčianskeho Okresného súdu, neskôr sudkyňa Krajského súdu v Trenčíne, a pani Vierka Kováčiková - predsedkyňa Krajskej prokuratúry V Trenčíne. Čižnár sa vzdal rozhodovania vo veci sudcov z policajnej akcie "búrka", no nie tak pani Kováčiková. Povedala, že "od 11-teho mesiaca roka 2019 sa osobne už s Monikou Jankovskou údajne nestretávala." Teda sa jedná v podstate o krátky časový úsek od 11-teho mesiaca 2019 po marec 2020, kedy bola Monika Jankovská vzatá do väzby. Sú to v podstate len tri mesiace.

Z toho pani Viera Kováčiková usúdila na svoju "nezaujatosť" v tejto trestnej veci. No, ak sa s niekým stretávam pomaly 20 rokov a potom ho nevidím tri mesiace, tak asi zrejme nebudem "zaujatý". Nemyslíte?

No na toto by neskočila asi ani prváčka na základnej, ale pani nová pekelníčka bude zdá sa naďalej opíjať verejnosť novým rožkom, ktorý akoby jej prihotovil nepochybne pán Čižnár alebo samozrejme ich verný "nadporučík" Mgr.Šufliarsky, stále šedá eminencia generálnej prokuratúry.

BOJA SA CHVÍLE, KEĎ MONIKA ZAČNE ROZPRÁVAŤ, TAK POJDU SPOLU DO "ŤURMY"

Za tie roky "právnych rabovačiek" v trenčianskom kraji sa museli poriadne "tety" nabaliť. Zoberte si, jedna na krajskom súde, druhá v čele prokuratúry. Beztrestnosť pre našich ľudí, tresty pre nepohodlných. Za takéto službičky sa však berie väčšie palmáre, ako to advokátske. Tu sa platí v hotovosti, na ruku a žiadne otravné dane. No odhliadnuc od toho čo bolo, stále tu je určitá situácia, ktorá nesie určité riziká pre "korupčnú súputníčku".

Monika Jankovská je však stále vo väzbe a napriek nenápadným apelom zo strany "kamarátky Vierky" jej dozorujúca prokurátorka nezmiernila trestnú sadzbu za spáchané trestné činy, ale naopak, pritvrdila, presne v súlade so správnym právnym názorom Daniela Lipšica.

Monika Jankovská vo svoj prospech môže už akurát začať "spolupracovať", práve v tom je však "Achillova päta "mafiánskej prokurátorskej sebranky". Boja sa, že Monika zaspieva "áriu", ktorá bude minimálne na úrovni Placida Dominga. Vykrúti však navyše možno množstvo "korupčných prokurátorských a sudcovských krkov".

Pri rozkrytí týchto korupčných väzieb však môže vyviaznúť i len s "podmienkou". Pre spoločnosť by bolo zrejme prospešné, aby pani Monika Jankovská vypovedala "svoj príbeh" známy aj ako "historky z korupčnej štvrte". Aspoň by spoločnosť bola upozornená do budúcna na podobné praktiky, ktoré stále sužujú Slovensko.

Opička, zaspievaj svoj song, please!