Nesvojprávni výtržníci narušujú dialóg

15.12.2021

Títo zjavne "nesvojprávni" výtržníci - inak záchranári - predvedení políciou za účelom identifikácie dokonca neľutujú, že "nehoráznym spôsobom" protestovali proti tejto "najlepšej vláde v histórii SR", ako ju nazval už bývalý premiér z Trnavy.

Jedným z predvedených na obvodné oddelenie bol prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský.

Prečo hovoríme, že sú zachranári zjavne nesvojprávni? Lebo ani nevedia, že nemali žiadny dôvod na toto svoje konanie. Vysvetlil im to veľmi jasne a zrozumiteľne nový predseda vlády SR:

"Mrzí ma, že protest prišiel práve od zdravotníkov, ktorí sami vozia covidových pacientov," povedal premiér Heger k zatknutiu dvoch záchranárov pred parlamentom, ktorí upozorňovali na svoje nízke platy.

"Majú moju plnú podporu, ale mrzí ma, keď sa v pandemickom čase rozhodnú urobiť protest, ktorý ani nie je potrebný," pokračoval.

"Mne volal aj minister Mikulec, že sa toto deje, a ja som mu povedal, prosím ťa, skúste ich vyzvať, nech idú príkladom v dodržiavaní opatrení, nie v porušovaní," uviedol predseda vlády v rozhovore pre Sme.

"Škoda, že sa na takúto cestu dali. Že sa postavili do radu práve s ľuďmi, ako sú Fico a Kotleba, ktorí porušujú pravidlá. Je to škoda, nebolo to potrebné. Ten dialóg vedieme."

Údajne sa teda vedie dialog. Nevedno koho s kým... a záchranári veciam nerozumejú, najmä nerozumejú svojim výplatným páskam. Veď okrem nízkych platov tam majú aj premiérovu podporu a dialog! To budú Vianoce! Veď aj pokutu za nich zaplatí dokonca druhý najvyšší ústavný činiteľ - takže čo vlastne do čerta ešte chcú?