Neuveriteľné – rúška so striebornou niťou skončili v Národnej banke Slovenska!

30.05.2020

Pred viac ako dvomi mesiacmi na začiatku koronakrízy na Slovensku sme boli svedkami tvrdej konfrontácie medzi bývalým premiérom Petrom Pelegrinim a Richardom Sulíkom. Išlo výrobu opakovateľne použiteľných rúšok so striebornou niťou od slovenského výrobcu Zornice Banko Fashion a.s.

Podľa informácie jej riaditeľa JUDr. Maukša, chceli pomôcť našim zdravotníkom a vyrobiť denne 30 tisíc takýchto rúšok za neuveriteľnú vtedy cenu iba 2.70 € aj s DPH. Mali tak urobiť už v marci. A riaditeľ oznámil aj šokujúcu správu, že mu po tomto oznámení volal vtedajší opozičný politik Richard Sulík a žiadal ho vraj aby nepodpisoval zmluvu so Štátnymi hmotnými rezervami (ŠHR) ...

Sulík to dementoval a riaditeľ Maukš prekvapujúco túto svoju šokujúcu správu o dva dni pozmenil, že "vraj len Sulíkovi nerozumel". Nakoniec Zornica predsa len 15.3.2020 podpísala so štátnymi hmotnými rezervami zmluvu o dodávke cca 650 tisíc týchto rúšok.

Zisťovali sme ako to na koniec s touto dodávkou bolo a komu ich ŠHR následne distribuovala. Až včera sme konečne dostali odpoveď a mierne povedané nás odpoveď šokovala.

ŠHR potvrdili, že obdržali celú dodávku do stanoveného termínu 27.4.2020, no do včerajška 29.5.2020 nedokázali túto distribuovať tým najpotrebnejším. Zatiaľ údajne rozviezli len 423 900 kusov, teda iba 65%! Teda Zornica dokáže vyrobiť "chirurgické masky", ako sa podľa zmluvy medzi ŠHR a Zornicou rúška volajú, rýchlejšie ako tieto dokážu zabezpečiť ich distribúciu.

No najväčší šok spôsobila informácia, že medzi prvými túto prepotrebnú rúšku nedostali lekári, zdravotné sestry, záchranári - ale neuveríte, kto ju urgentne dostal - zamestnanci Národnej banky Slovenska! Žeby aj tam tajne pracovalo 1 200 chirurgov s COVID pacientami? Alebo žeby to bol magický vplyv super osobnosti v jej čele - pána Petra Kažimíra?

Vraj to bolo "na pokyn orgánov krízového riadenia", ako nám tvrdia Štátne hmotné rezervy. Zmysel takéhoto počinu nám však zatiaľ uniká a preto ho budeme zisťovať od pána guvernéra ako i od krízového štábu.