New York Post: “Biden používa ťaháky!”

26.03.2021

Po 65 dňoch pri moci usporiadal prezident USA Joe Bidensvoju prvú tlačovú konferenciu, píše The New York Post. Zároveň na stretnutí s novinármi šéf Bieleho domu občas hľadel do priečinka. Okrem iného obsahoval fotografie a mená novinárov, ktorým sa chystá odovzdať slovo, tvrdia noviny.

Táto tlačová konferencia bola významná aj tým, že "starý unavený Joe" (ako J. Bidena nazval jeho predchodca) oznámil kandidatúru na prezidenta USA aj v roku 2024. To mu bude len 82 rokov.

Na svojej prvej tlačovej konferencii po 65 dňoch v úrade použil Joe Biden ťaháky, účinný to nástroj študentov. Okrem iného obsahovali fotografie a mená reportérov, ktorým plánoval dať slovo, píše The New York Post.


Ťaháky tiež pomohli prezidentovi s informáciami o stave infraštruktúry v Spojených štátoch, ktoré podľa neho boli jedným z kľúčových aspektov jeho politiky. Ale napriek tomu, že odpovede doslova ležali pred ním, Biden predsa urobil chybu, keď uviedol, že USA patrí v oblasti kvality infraštruktúry 85. miesto na svete, informujú noviny (alebo žeby to bola pravda?).

Počet účastníkov dlho očakávaného stretnutia bol obmedzený na 25 reportérov. Biden zároveň, podľa denníka The New York Post, odpovedal iba na otázky vybraných novinárov a médií, ktoré boli na jeho kartách označené číslami.

Podľa príspevku prezident na začiatku svojho 62-minútového prejavu akoby neustále strácal myšlienkový smer. Šéf Bieleho domu zabudol na otázky, pýtal sa novinárov, či chcú, aby dal podrobné odpovede, a často nazrel do jeho priečinka s poznámkami a ťahákmi.

V určitej chvíli Biden náhle ukončil tlačovú konferenciu a novinárom povedal: "Ale chlapci. Odchádzam." Americký prezident nechal nezodpovedané otázky a odišiel, upozorňuje The New York Post.