Odluka, ak áno tak dôsledná - čo vy na to?

18.02.2021

Prichádza čas sčítania obyvateľstva Slovenskej republiky Je to zároveň obdobie keď opäť kadejakí politrukovia majú snahu vytĺcť z toho procesu politický kapitál pre svoje často sebecké záujmy.

Znova ožíva téma odluky cirkvy od štátu. Ozaj týmto aparátčikom ide o naše dobro? Tak sa pozrime detailne na tému odluky. Po prvé cirkev. O tejto téme už bolo napísané množstvo článkov, kníh, vedeckých prác. Nebudem tu rozoberať čo dobré a zlé priniesla cirkev našej civilizácii.

Ale poďme trochu poštekliť ješitnosť a obmedzenosť na týchto aparátčikov v tejto otázke. Prvá poznámka -politické strany. Tak sa pýtame, prečo by mali politické strany poberať štátne príspevky? Prečo aj od obyvateľov nesúhlasiacich s politikou danej strany alebo keď je dokonca činnosť politických strán v rozpore so svedomím väčšiny obyvateľstva. 

Aj tu si môžeme pokojne položiť otázku čo dobré vykonali politické strany pre obyvateľstvo. Skúste vážení páni politici vyžiť z členských príspevkov. Veď stále opakujete , že vaša činnosť je v prospech Slovenska. Kto je však Slovensko? Vy, vaše partaje alebo my obyvatelia?

Druhá poznámka - mimovládne organizácie. Ďalšie pokrytectvo našich novodobých politrukov. Ako sme spomínali vyššie, prečo by mali obyvatelia prispievať zo svojich daní na chod týchto organizácii? Veď väčšina obyvateľstva ani netuší o ich cieľoch, zámeroch , financovaní. 

Prečo by mali ľudia financovať niekoho , koho činnosť sa im nepáči, nemôžu ju kontrolovať ani ovplyvniť. Dáme vám radu MVO, vyzbierajte si príspevky od vašich sympatizantov, bude to transparentné a pokrokové.

Takže vážené a nenahraditeľné politické strany , mimovládne organizácie dali sme vám jasnú výzvu v tejto kritickej dobe . Ak to naozaj myslíte s odlukou od štátu vážne začnite od seba. 

Ukážte jasný príklad cirkvám ako na to. Veríme vo vašu humanitu, empatiu, rozvahu a ráznosť. Spoliehame sa na vás, tak nás prosím nesklamte. Alebo je to všetko iba hra?