Opitý chlapík skočil k levom

06.10.2020

Pri ukrajinskom meste Odesa je známy biopark, ktorý stojí pri diaľnici Triaspoľskoje. Je oázou poznatkov, pokoja a relaxu. Ľudia sa tu prechádzajú, kochajú zvieratami, robia si fotografie. Na to, čo sa však stalo 22. septembra nikdy nezabudnú. Bioparkom sa potácal mladík, ktorý vášnivo fotografoval všetko naokolo. Potom dostal "skvelý nápad", ako urobiť veľkolepé snímky.

Ako zverejnil portál EurAsia Daily v Odese, v známom bioparku na diaľnici Tiraspoľskoje, došlo 22. septembra k nečakanej mimoriadnej udalosti. Opitý mladík kvôli veľkolepým fotografiám vliezol do výbehu k levom. Informoval o tom miestny portál Odessa.online s odvolaním sa na tlačovú službu regionálneho oddelenia policajnej ochrany v Odeskej oblasti.

Podľa strážcov zákona bezohľadný chlapík, ktorý sa ocitol v ohrade, vyliezol na drevenú plošinu pre levov a začal ju zliezať. Zatiaľ čo zúrivý fotograf sekal fotky jednu za druhou, okoloidúci, v očakávaní krvavej drámy, začali ihneď natáčať videá. Tragédia sa, našťastie, nestala vďaka profesionalite pracovníkov zverinca. Podarilo sa im odviesť levy do iného výbehu a potom stlačili bezpečnostné tlačidlo. Výtržníka sa im odviesť nepodarilo.

Mladík v eufórii, že zahnal levov, ďalej fotografoval a odmietal opustiť výbeh. Incident musela ukončiť až polícia, ktorá vyvádzajúceho a vzpierajúceho sa výtržníka musela spacifikovať slzným plynom, hmatmi a chmatmi. Prípad je v štádiu vyšetrovania. Potešiteľné je, že sa to neskončilo krvavým divadlom. Návštevníci zverejnili svoje videá na sociálnych sieťach, ale nie je to "to pravé orechové".


Už predtým EurAsia Daily upozorňoval na vzrastajúci počet incidentov mladých opitých tínedžerov na Ukrajine. Napríklad v Charkove začala takáto skupina potýčku s políciou. V dôsledku potýčky s opitými chuligánmi došlo k zraneniu príslušníka štátnej polície.