Padne konečne aj údajná hlava prokurátorskej vetvy zločineckej skupiny Bödör-Gašpara?

09.12.2020

Tak sme sa konečne dozvedeli, že bývalý námestník Generálnej prokuratúry (GP) SR Peter Šufliarsky svojou komunikáciou s mafiánom Marianom Kočnerom a tým, ako ju vysvetľoval, porušil etický kódex prokurátora.

Vyplýva to z rozhodnutia Etickej komisie prokuratúry, ktorá posudzovala jeho správanie. TASR ho poskytol predseda komisie Rastislav Remeta.

"V prípade potvrdenia pravosti uvedenej zverejnenej komunikácie s poukázaním na rozsah, spôsob a charakter komunikácie, ako aj na spôsob, akým menovaný - v tom čase vedúci prokurátor - vysvetľoval uvedenú komunikáciu vo verejných vyjadreniach, boli týmto konaním porušené ustanovenia etického kódexu prokurátora," píše sa vo vyhlásení. Porušenia komisia konštatovala v prípade článkov kódexu, ktoré upravujú legalitu a nezávislosť prokurátora, jeho dôveryhodnosť, ako aj zdvorilosť a slušnosť.

Smutné je najmä, že to trvalo etickej komisii celých 23 mesiacov, kým sa konečne zmohla na "zásadové" posúdenie činnosti bývalého prvého námestníka GP SR Mgr. Petra Šufliarskeho. Upozornili sme pritom a nielen my, na jeho činnosť vo viacerých článkoch ....

Teraz je na rade Rada prokurátorov a keď nie ona, tak určite nový generálny prokurator. Uvidíme, či sa zmôže Rada pod vedením pána predsedu Purgata konečne aj na čosi viac, ako len napádať poslanca Baránika.

Jedno je však isté - radikálna očista prokuratúry musí odchodom tohto "prokurátora" len začať - a nie aj skončiť ... veď si len spomeňme na to, že ani nie tak dávno, sa dokonca aj policajný exprezident pán Lučanský, dnes trvalým pobytom vo väzbe, vyjadril o Petrovi Šufliarskom slovami, že "nepochybuje o jeho čestnosti". No mohli by ste potom o cti tohto bývalého prvého námestníka generálnej prokuratúry pochybovať, keď sa za neho zaručil aj samotný druhý generál polície a to priamo z basy?

Bude však potrebné sa pozrieť konečne aj na všetky rozhodnutia, ktoré tento podarený "kvietok" medzi prokurátormi, vyprodukoval v rámci konaní podľa §363 Trestného poriadku. Tam sa totiž zastavovali konania proti "našim ľuďom" a naopak "začínali" proti nepohodlným alebo takým, ktorých hodlali policajno-prokurátorskí zločinci len tak - jednoducho ošklbať. Budeme potom po preskúmaní týchto rozhodnutí asi veľmi prekvapení, ak by sa neukázalo, že pán magister Šufliarsky bol v skutočnosti údajne aj hlavou prokurátorského krídla zločineckej skupiny Bödör - Gašpara.

Na tohto extrémne ctižiadostivého pána totiž špeciálny prokurátor Kováčik ani intelektuálne a ani koncentráciou moci v skutočnosti nikdy nemal. Veď Šufliarsky velil všetkým trestným prokurátorom okresných, krajských prokuratúr ako aj tým na GP SR. Podľa nášho zdroja z prostredia polície SR, údajne bez jeho aktívnej účasti v zločineckom zoskupení Bödör-Gašparovcov to nemohlo takto fungovať toľko rokov.