Prečo exministerka Matečná mlčí ku rozkrádačkam

30.04.2020

Ak by exministerka Matečná nemala "poňatia" o zločinoch v Poľnohospodárskej platobnej agentúre, tak musela byť hluchá, slepá a aj nemá. Hlúposť nepripúšťam, vzhľadom na jej síce fundovane sa tváriace obhajobné rečí, ktoré boli skôr sofistikovaným skrývaním reality.

S uspokojením beriem fakt, že polícia sa začala prebúdzať a začala konečne robiť to čo je jej základnou povinnosťou - odhaľovať zločiny a ich páchateľov a stavať ich pred súd. Ale, ... ale musím poznamenať, že polícia za troch vlád R. Fica a jednej Pellegriniho fakticky nerobila nič, až na malé výnimky, všetky podané oznámenia odmietala, čím vôbec ani neprikročila k serióznemu vyšetrovaniu. Súčasné "prebudenie" polície len dokazuje, že 12 rokov polícia spala, že sa v jej radoch nenašlo dosť policajtov, ktorí by chceli túto situáciu zmeniť, možno niektorí ostali osamotení, ostatným to vyhovovalo, veď načo ísť do problematických prípadov "chránených osôb", keď služobný príjem dostali aj tak, keď nerobili takmer nič.

Veď tieto zločiny s agrodotáciami boli známe po celých 12 rokov, kto je teda zodpovedný za tento dlhoročný zmrazený stav, ktorý v podstate kryl zločincov na PPA? 

Nezabúdajme na Jahnátka, ktorý v posledný rok svojho ministrovania v r. 2016 za neuveriteľne krátky čas bol schopný rozhádzať eurodotácie v objeme asi 1,2 mld. €, čo neuniklo ani Európskej komisii a čo by nemalo ostať mimo pozornosti vyšetrovateľov!

Je jasné, že exministerka Matečná, ktorá bola šéfkou Slovenského pozemkového fondu ako nominantka Smeru, po preskočení za ministerku pôdohospodárstva ale už, div sa svete, ako nominatka SNS, by nevedela nič o zlatej bonanze na PPA.

Som presvedčený o tom, že na ministerstve o tomto vedeli takmer všetci, pravdaže všetci o tom mlčali, pretože ministerka sa tvárila, že sa nič nedeje, že všetko je v poriadku, čo dokazovala tým, keď s Kožuchom čelila útoku farmárov z Východu, tak svojho šéfa PPA v plnom rozsahu obhajovala a nepripustila žiadne pochybenia. Zakončil by som to asi takto - všetci zločinci sa o svoj špinavý lup museli deliť a tak to určite bolo aj v prípade zločincov z PPA!

Zdá sa, že sa začína pomaly ale jasne rúcať aj predstava Pellegriniho a časti Smeru, že je možné "obrodiť" túto stranu. Zločinecká špina, ktorá sa len začína vyplavovať na povrch a určite bude pokračovať je aj špinou Pellegriniho vlády, veď obvinený a vzatý do väzby Kičura bol predsedom štátnych hmotných rezerv za jeho vlády, veď obvinený a vzatý do väzby Kožuch bol predsedom Poľnohospodárskej platobnej agentúry za jeho vlády a takto to pôjde ďalej a ďalej, čo teda nedáva Pellegrinimu žiadnu šancu tvrdiť, že je čistou morálnou autoritou schopnou bojovať o vládu nad budúcnosťou tejto krajiny a jej ľuďmi. Predpokladám, že tých zločinov "našich ľudí" bude stále viac a viac a budú potápať naSmerovaný Titanic.

Jozef Šátek, bývalý vyšetrovateľ