Prichádza „Nepriateľ štátu“ alebo „spasiteľ“?

17.02.2020

Situácia na Slovensku pred 29.febrárom sa podobá absolútnemu šialenstvu. Každý na každého vyťahuje špinu, klamstvá, podvody, videá, sms-ky, fotky, fotomontáže - dokonca aj o 50 kg pribratý Jano S. bývalý "žilinský paša", pripomínajúc vraj predjatočného brava, nevedno prečo agituje za Harabína, čo už naozaj pripomína tragikomickú frašku.

Boj o trón politiky je v plnom švungu a ľudia uchádzajúci sa o posty nepoznajú brata. Jedným z najpodstatnejších uchádzačov o premiérsky post je aj Igor Matovič.

Niektorí hovoria: Blázon! Iný zase : Poloblázon! Další zase podávajú na neho trestné oznámenia za všetko a to od vidím do nevidím, v skutočnosti však preto, že poukazuje na ich protiprávne správanie. Prokurátori ho nezmyselne stíhajú, vetry dujú najmä od "politických prokurátorov" - ochrancov "našich ľudí". Súdy ho zase oslobodzujú. Napriek tomu sa nevzdáva a sťahuje figový list z nemravných štátnych orgánov a ich mecenášov.

Jedná sa o jednu z najkontroverznejších osôb, ktoré sa kedy chystali na veľkú politiku. Je na jednej strane schopný nahrať si na mobil "gazdu pravice", ak ide o to ukázať národu, že to je v skutočnosti klamár a zlodej na daniach.

Za zmenu smerovania tejto krajiny je však ochotný sa nechať pranierovať, dokonca ho stíhali, či sa mu vyhrážali a podobne. Zosadil druhého najmocnejšieho "politického" prokurátora Mgr. Petra Š., pretože mu preukázal klamstvo priamo na tlačovej besede, a to preukázaním toho, že udržoval vrelý kontakt s mafiánom.

Veď nebyť "dobrej rady" pani Remišovej - nerobiť tak - tak Igorov kameň, z jeho pomyselného Dávidovho praku, zasiahne už dávno rovno do čela aj hlavu prokuratúry, ktorý je síce vzrastom trochu nízko od zeme, ale moc z neho robí zatiaľ na Slovensku skutočného Goliáša. No zdá sa, že málokedy to využije v smere zvyšovania dôvery prostých občanov v právny štát na Slovensku!

Ľudia nám o Igorovi píšu, že "má zmysel mu veriť", že "je pripravený na nielen politický, ale aj justičný "armagedon", že je"jediný schopný znova túto spoločnosť presvedčiť o tom, že štát prináša aj spravodlivosť pre občanov".

Nejeden občan nám píše: "Prajeme úprimne Slovensku, nech sa Vám to pán Matovič podarí." Ale ľudia píšu aj "keď budete hore, tak nezabudnite, že splnenie týchto vašich sľubov je očakávané najmä tu dole, medzi obyčajnými ľuďmi a smrteľníkmi."

Najčastejšie si naši čitatelia želajú nasledovné: "Vráťte Igor občanom opäť vládu nad ich štátom a pošlite do pekla skorumpovanú justičnú mafiu, nech je opäť možné veriť na Slovensku v spravodlivosť."

Unisono znie túžba našich fanúšikov - "Vytvorte Igor opäť úctu k zákonu a pre tých  amorálnych aj strach pred prekrúcaním práva a krivením paragrafov najmä zo strany skorumpovaných prokurátorov a sudcov."

Ľudia vás v listoch redakcii priam prosia - "vydajte nám pán Matovič ich priamu voľbu do rúk, nech skorumpovaní štátni úradníci a politici nevedia dňa ani hodiny, kedy na nich konečne udrie rana spravodlivosti.