Prof. Kasanický opäť v akcii - a zase vraj podvodný posudok

11.10.2021

Netrvalo to ani veľmi dlho a na svete je další údajne podvodný posudok z dielne znaleckého eskamotéra profesora Gustáva Kasanického. Jeho súkromný Klondike - Ústav súdneho inžinierstva v Žiline - opäť "pomáhal" v trestnej veci, tentoraz synovcovi bývalého smerackeho bossa Pavla Pašku.

Teraz išlo o to vysekať ho z trestnej veci manipulácie s verejným obstarávaním. Stručne povedané posudok od firmy ctihodného pána profesora mal obhájiť o 200 000 eúr predražené tendre v košickej fakultnej nemocnici.

No nevyšlo to... Úrad špeciálneho prokurátora sa tentoraz nedal “ošáliť” imidžom tohto tzv. znaleckého ústavu a vytrvalou snahou vyšetrovateľa NAKA bolo zistené, že sa jedná jednoducho o nepravdivý posudok. Tak ako to už býva pri tomto "ústave" pomaly zvykom.

Vypočujte si reportáž rekapitulujúcu tento posledný škandálny pokus :

Dôjde už konečne až nepochopiteľná trpezlivosť orgánov činných v trestnom konaní a bude tento drzý pán pohnaný konečne na zodpovednosť? Alebo ho niekto nebodaj stále kryje? Pokúsime sa to zistiť priamym apelom na Generálnej prokuratúre SR. Veď už NAKA Stred vedie vyšetrovanie tejto zjavne zlatokopeckej činnosti pána profesora, no zdá sa, že jeho to zjavne nevyrušuje v pokračovaní.

A to napriek tomu, že už v prípade Mariana Kočnera čítal prokurátor Šanta v prítomnosti dnešného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica tvrdé slová o údajnej korupčnej činnosti pána profesora a jeho kumpánov :