Prokurátori zavesili spravodlivosti direkt rovno na bradu - išla hneď do kolien

17.01.2020

Slovenská republika sleduje v priamom prenose divadlo, ktoré sa len tak nevidí v európskych štátoch, dokonca aj v banánových republikách je to vidieť len zriedka v takýchto rozmeroch.

Roky mafianizácie tohto úbohého štátu zdegenerovali slovenskú spravodlivosť do úplne nefunkčného stavu. Súdnictvo je nedôveryhodné, prerastené úplatkárstvom a svojvôľou, v troskách, detto prokuratúra na jej najvyšších postoch. Žiadne právo tu neplatí, len vydieranie, úplatky, pomsta, zaujatosť a obchody. Všetko je úplne naopak ako to je napísané v ústave. Prokuratúra sa zdá byť liaheň nezodpovednosti, prostopáše a svojvôle, kde sa dá vybaviť pre seba, alebo známeho skutočne čokoľvek. Nahrávky Kočner, Trnka o tom bezpochyby svedčia a to bohužiaľ úplne autenticky.

Dobroš Trnka veľmi dobre vedel, prečo si nahrávky nahrával ale vedel aj to, že si ich treba "strategicky" ponechať a umiestniť tak, aby keď sa nebodaj neudrží jeho beztrestnosť, tak aby sa ako keby samy od seba začali vypúšťať.

Trnka si veľmi dobre uvedomuje aj to, že jeho stihanie/nestíhanie závisí od jeho disponovania s citlivými kompromitujucimi nahrávkami - kde sa veľmi pravdepodobne nachádza v hlavnej úlohe tak pán Kováčik ako i pán Čižnár, či Mgr. Šufliarsky - ako úderná Trnková päsť určite nevynímajúc. A asi sa tam na tých nahrávkach nerozoberá strategia zlepšenia vymožiteľnosti práva na Slovensku. Po vyplavených informáciách, ako to tu naozaj chodí, nie je možné takúto naivnú myšlienku akceptovať ako reálnu.

Moc nahrávok pravdepodobne aj dnes zapôsobila na elitný workteam prokurátora Kováčika - niekto z nich - zatiaľ "cudne" utajovaný hneď mávol čarovným prútikom a stíhanie je preč. Prečo? Dobroš už asi upovedomil svojich bývalých kamarátov z prokuratúry, že ak by sa im chcelo vystrkovať rožky proti nemu, tak sa objavia bezodkladne aj ich viťúzske "herecké" kúsky v televízii, a to by ich mohlo stáť určite nie len ich teplé kresielka, plné nemravných výhod.

Tých nahrávok musí existovať stovky. Niet pochybností o tom, že keď u bratov Čechov na portáli investigace.cz, bola zverejnená nahrávka o montáži nahrávacieho zariadenia u Dobroslava Trnku, tak sa zatmelo od mdlôb množstvu hodnostárov prokuratúry pred očami. Pochopili, že Trnka môže byť keď-tak nanajvýš len na oko obvinený, ale nakoniec mu aj tak stíhania budú musieť pozastavovať. Dobroš ich má totiž v šachu.

Zrazu sa tu však znenazdajky objavili tvrdí chlapci z NAKY v domnení, že idú vykonať správnu vec. Pripad si naštudovali a pripravili akciu. Prokurátorovi o tom zrejme nepovedali, pretože ten by ich ako vidno stopol hneď na začiatku. Ich mladícky nerozvážna viera v spravodlivosť a v to, že ich policajný prezident im dal voľnosť v konaní ich presvedčila uveriť v naivnú myšlienku - že môžu zákonne konať - ako im tvrdili "bez zviazaných rúk."

Pravdepodobne očakávali, že v dnešnej pohnutej dobe si nik nedovolí zastaviť spravodlivosť a urobiť takúto blamáž ako nakoniec urobil cudne zatajený "nebojácny" pán dozorujúci prokurátor z naozajstného "špeciálu".

Veď on by možno ani nie, ale keď si spomenie na svoju možnú nahrávočku a predstaví si svoje teplé miestečko plné uznania a teraz na miesto toho má nastúpiť do nevľúdnej cely - tak to ho rýchlo presvedčí, ako ďalej.

Úhnúť, zamieriť a spravodlivosti tvrdý direkt rovno na bradu, až sa jej chudinke podlomia pod kolená. Veď nečakaný úder od tohto "garanta zákonnosti", ktorý "dohliada nad dodržovaním zákonnosti" to ju chudinku nemôže nezložiť...

Čo si mal pán "cudne utajený" a "nebojácny" vlastne zvoliť? Azda nie svoje nešťastie v podobe zásahu spravodlivosti u Dobroslava Trnku?

Čo na to povie pán generálny prokurátor, obhryzajúci si už nervôzne nechty od nervov, že už čoskoro padne jeho piedestál aj s nejakou/nejakými nahrávkou/nahrávkami toho Dobroša a reálne z toho začne jeho sľubované peklo. Avšak veľmi pravdepodobne v inom garde, možno priamo u neho v obývačke.

Celá táto úvaha je ako vystrihnutá z konšpiračného filmu. Bohužiaľ je však v logická a postavená na hmatateľných faktoch. Dozaista by obstála aj ako vyšetrovacia verzia. Ale tu je ešte ako bariéra nástupu dlho očakávanej spravodlivosti, úzky okruh "nebojácnych" prokurátorov verných jeden druhému, ktorí musia zakryť svoje zločiny. Sú a budú odhodlane musieť zotrvať v boji hoci aj s celou demokratickou občianskou spoločnosťou. Tento boj však vzdať nemôžu, sú vydierateľní, ide im teda o život, neuhnú preto ani keby davy skandovali priamo na Štúrovej 2.

Zabudli však páni a dámy, pripravení chrániť svoje zadky aj za cenu spáchania akejkoľvek protiprávnosti, že je tu neúprosný čas a pánovi generálnemu prokurátorovi ostáva už len niekoľko mesiacov.

A potom to praskne! Príde nový a ten azda konečne rozpúta to peklo a bude šľahať mocným bičom.

PS: táto úvaha sa nechce dotknúť stoviek čestných a zásadových prokurátorov Slovenskej republiky, ktorí už svoj názor prejavili svojou každodenou činnosťou pri obrane zákonnosti ako aj v stanoviskách Etickej komisie prokurátorov, žiaľ zatiaľ bez akejkoľvek odozvy z verchušky prokuratúry. Aj oni už neraz zvestovali, že veru "ryba smrdí vždy od hlavy!"