Proti Trumpovi už ide aj americká mafia
V USA sa 3.11.2020 konali prezidentské voľby. Sú to už dva týždne a výsledok je zatiaľ v nedohľadne. USA sú ešte stále pre mnohých vzorom demokracie a aj naši politici k nim vzhliadajú s veľkou úctou. Čo je "americké", to je najlepšie. Bohužiaľ tzv. "tuzexový efekt" pôsobí aj po 30-tich rokoch na mnohých obyvateľov východnej Európy uhrančivo.
Zatiaľ čo Joe Biden už prijal od väčšiny svetových politikov gratulácie, Trump jeho víťazstvo doteraz neuznal a podáva žaloby na falšovanie volieb v jednotlivých štátoch. Odmieta uznať Bidena nastupujúcim prezidentom a obviňuje demokratov z manipulácie volieb a snahy ukradnúť mu víťazstvo.
Väčšina amerických, ale aj svetových médií už Joa Bidena uznali za prezidenta a pevne si stoja za svojím stanoviskom. Niektorí politológovia hovoria, že "de jure" voľby v USA ešte neboli ukončené. Je otázne, či konanie politikov a médií nie je ovplyvňovaním amerických volieb. Médiá aj demokrati tvrdia, že Trump nemá žiadne dôkazy o manipulácii volieb. Republikáni však dokladujú, že práve hlasovanie prostredníctvom pošty, kde sa zapojilo okolo 90 miliónov voliteľov využili demokrati na falzifikáciu výsledkov. Trvajú na novom sčítavaní hlasov hlavne v štátoch, kde boli výsledky hlasovania tesné a o víťazovi rozhodovali desať tisíce až sto tisíce hlasov. Väčšina republikánskych stúpencov hlasovala osobne a výsledky z 3. novembra boli vo väčšine štátov v prospech Trumpa. Keď začali prichádzať hlasovacie lístky poštou, výsledky sa postupne preklopili v prospech Bidena.
Trump trvá na tom, aby hlasovacie lístky, ktoré prišli po termíne neboli započítané do celkového výsledku. Práve tieto hlasy sa podľa republikánov stali predmetom manipulácie. Trumpov team podal cca 20 žalôb na súdy v rôznych regiónoch. 5 v štáte Michigan, 7 v Pensylvánii, po 2 v Arizone a Georgii a 1 vo Wisconsine. Pozorovatelia na voľbách zastupujúci republikánov podozrievajú druhú stranu z toho, že hlasy, ktoré prišli poštou boli podvodne pripísané Bidenovi.
Podľa Rudi Guilianiho, ktorý je osobných právnikom Trumpa a jedným z rozhodujúcich členov jeho teamu bol hlavne zmanipulovaný systém Dominion, ktorý slúži pre registráciu a sčítavanie hlasov. Guiliani tvrdí, že existujú dôkazy o manipulácii volieb, ktoré potvrdzujú preklopenie miliónov hlasov prospech Bidena. Taktiež tvrdí, že do falzifikácie amerických volieb boli zapojení George Soros a mŕtvy diktátor Venezuely Hugo Chávez. Spoločnosť, ktorá hlasy sčítavala vraj patrí dvom občanom Venezuely, ktorí sú priateľmi súčasného prezidenta Madura. Tieto tvrdenia sa zdajú absurdné a možno len čas ukáže, prečo taký skúsený politik akým Guiliani je, ich vyslovil. Reakcia prezidenta Venezuely nedala na seba čakať a Maduro prehlásil" "Trump chcel zvrhnúť Madura a nakoniec Maduro zvrhol Trumpa". Aj demokratickí voliči sú teraz v pomykove, "kto vlastne zvolil Bidena - Maduro alebo oni?". Z tejto situácie sa môže momentálne tešiť ruský prezident Putin, že z tejto hry vypadol a Rusov momentálne nikto neobviňuje z ovplyvňovania volieb v USA.
Aby toho nebolo málo, mafiánsky boss Philadelphie John Merlino potvrdil, že nariadil falzifikáciu 300 tisíc hlasovacích lístkov v prospech Bidena. "Krstný otec" tvrdí, že od demokratov dostal prázdne hlasovacie lístky, ktoré jeho ľudia v priebehu troch nocí vyplnili so zaškrtnutím Bidenovho mena. Starosta Philadelphie a člen demokratickej strany Jim Kenny toto tvrdenie odmietol. "Krstný otec" zinkasoval 3 milióny USD a je ochotný vypovedať pred súdom a aj v Kongrese. Ak je pravdou, že zločinci boli na voľbách zainteresovaní v prospech demokratov, tak sa USA dostávajú pod úroveň afrických štátov.
Guilianiho team disponuje svedeckými výpoveďami účastníkov volieb a ich čestnými prehláseniami. Očití svedkovia (pozorovatelia) neboli pripustení k voľbám, alebo boli tak vzdialení od miesta prepočítavania hlasov, že nevideli na "prsty" členov volebnej komisie. Súčasne tvrdí, že o voľbách nerozhodujú médiá, ale súdy.
Senátor Ted Cruz tvrdí, že Trump je na ceste k víťazstvu, lebo následné prepočítanie hlasov bude v prospech Trumpa. Polovica členov republikánskej strany si myslí, že víťazom volieb je Trump a až 70 % je presvedčená o ich manipulácii.
Už dnes je jasné - ak prehrá Trump, bude cca 70 miliónov Američanov žiť s pocitom zmanipulovaných a ukradnutých volieb, čo pre Bidena neveští nič dobrého.
Súčasná politika prezidenta Trumpa je aj v znamení odvolávania každého, kto nie je s ním. Ide podľa hesla "kto nie je s nami, je proti nám". Republikáni v Snemovni reprezentantov z výboru, ktorý dohliada nad súdmi vyzvali k okamžitému zorganizovaniu previerky možného porušenia práva a machinácii vo voľbách.
Realita je taká, že Trump má ešte dva mesiace, počas ktorých môže novozvolenému prezidentovi a jeho administratíve priadne skomplikovať život. Blízki prezidentovi hovoria o možných "kostlivcoch", ktorých môže Trump svojmu nástupcovi zanechať. Trump má plán znížiť počet vojakov v Afghanistane a Iraku na 2500, čo kritizuje ako Pentagon, tak aj vedenie NATO. Podľa generálneho sekretára NATO Stoltenberga "cena príliš rýchleho a neodsúhlaseného odchodu vojenského kontingentu môže byť veľmi vysoká". Hrozí riziko, že Afghanistan sa opäť môže stať miestom plánovania medzinárodných teroristických útokov "Islamského štátu" a vytvára sa možnosť vybudovať na území krajiny "chalifát", ako sa to stalo v Sýrii a Iraku. USA majú v pláne do 20. januára, kedy by Trump mal opustiť Biely dom uvaliť na Irak množstvo ďalších sankcií. Cieľom týchto sankcií je nastupujúcemu prezidentovi čo možno najviac skomplikovať návrat k jadrovej dohode s Irakom.
Na domácej scéne Trump už pohrozil veľkým farmaceutickým firmám znížením cien liekov na predpis ako odvetu za zadanie inzerátov proti Trumpovi za milióny dolárov.
Je zrejmé, že tak ako v roku 2016, keď nastúpil Trump do funkcie prezidenta, snažil sa zmeniť politiku svojho predchodcu, tak aj teraz je možno očakávať kompletnú "revíziu" Trumpovej politiky.
Tiež je otázne, či Trump vôbec opustí Biely dom. Svojou činnosťou sa totiž stáva "zajatcom a obeťou" svojich vlastných tvrdení - "ja som víťaz volieb". Podľa prezidenta jeho pôsobenie v Bielom dome chcú demokrati ukončiť nezákonne a protiústavne. Ak skutočne Trump odmietne odovzdať moc, čo sa na základe jeho súčasného konania nedá vylúčiť, mohol by to byť jeden z najťažších úderov proti demokracii v USA. Pre objektívnosť treba povedať, že Trump už pred voľbami tvrdil - "v prípade prehry neuznám voľby". Toto isté tvrdila aj Hillary Clintonová v prípade prehry Bidena.
O definitívnych výsledkoch volieb bude možno musieť rozhodnúť až Najvyšší súd USA.