Rakúska dedina sa už nechce nechať zosmiešňovať!

05.12.2020

Ako informovala agentúra Reuters rakúska dedina Fuckingmení názov, pretože jej obyvatelia sú už unavení z posmeškov, ktoré jej názov spôsobil v anglicky hovoriacom svete. Lákala hlavne anglických turistov a miestna údržba bola už unavená z návštevníkov, ktorí kradli informačné značky a všetko s názvom Fucking, čo nebolo dobre priskrutkované alebo privarené. Občas sa prebudili a nenašli na ceste ani označenie obce.

Malebná dedinka, ktorá je súčasťou obce Tarsdorf, leží severne od Salzburgu v Hornom Rakúsku v blízkosti hraníc s Nemeckom. Bola dlho predmetom zábavy v anglických médiách, ktoré s radosťou informovali o miestnom podráždení po nájazde "kobyliek", keď bol zlikvidovaný celý informačný systém za účelom bezplatného získania "vzácnych" suvenírov.

V roku 2018 pornografický portál PORNHUB oznámil, že ponúka bezplatný prémiový prístup obyvateľom miest a obcí s menami ako Tits (Nemecko), Fucking (Rakúsko) alebo Big Beaver (Pensylvánia, USA). Zrejme to bola povestná kvapka a pohár trpezlivosti pretiekol.

"Potvrdzujem, že o tom skutočne rozhodlo miestne zastupiteľstvo. Nebudem k tomu nič viac hovoriť," uviedla starostka Tarsdorfu Andrea Holznerová. Zrejme už mala tiež dosť rôznych vtipálkov a novinárov, ktoré si z názvu Fuckingrobili posmech. Rozhodnutie bolo zverejnené aj na webovej stránke miestneho zastupiteľstva.

Od 1. januára 2020 sa teda obec Fucking bude volať Fugging, ako to vyplýva z oficiálneho vyhlásenia, v ktorom sa tvrdí, že iniciatívu predložili občania Fuckingu. A tak zberači suvenírov na nohy a korona - nekorona, hor sa do Fuckingu, kým sa dajú ešte suveníry s touto značkou zadarmo "nakúpiť"! V budúcnosti už možno budú len v obchodoch so suvenírmi za peniaze.

Obyvatelia obce na zmenu nemajú jednotný názor. Jedni tvrdia, že sa to malo urobiť oveľa skôr, druhá skupina má obavy z negatívneho dopadu na turistický ruch.