Remišová o Andrejovi Kiskovi: „Klame? Neklame? Viem ja...?“

20.02.2020

Nikto nevidí do hlavy Veronike Remišovej. Ale vôbec by sme sa nedivili, keby v momente, v ktorom je zachytená na foto vyššie, uvažovala: "Klame? Neklame? Viem ja...?"

Slovenskom otriasa škandál s videami, ktoré sa snažia ukázať Andreja Kisku ako podvodníka. Podvodníka v kauze ukradnutia pozemkov jeho známemu dr. Francovi z Popradu. Ako všetci vieme, súd nakoniec vrátil vlastníctvo pozemkov práve jemu. Andrej Kiska sa na súde tváril ako obeť pozemkovej mafie. Novo zverejnené videá však ukazujú niečo iné.

Kým prvé video vyzerá tak, ako tvrdí Andrej Kiska - prinajmenšom amatérske - s amatérskymi hercami pánmi Šuligom a Reichelom, tak to druhé už zasialo červíky pochybnosti do hláv dokonca aj potenciálnym spojencom Andreja.

Veď napríklad už aj Michal Truban z PS/Spolu doslovne povedal v rozhovore pre SME: "to video je riadny prúser a doterajšie vysvetlenia Andreja Kisku sú nedostatočné!". Rozhovor si môžete pozrieť TU.

Ale existuje tu už aj viac-menej dôkaz, že tvrdenie Kisku, že druhé video je vraj zostrihané v pasáži o podvrhnuti 2000€ v hotovosti tomu, kto mu formálne "predal" ukradnuté pozemky, je zjavne nepravdivé.

Predávajúci mal potom Andrejovi Kiskovi akože "vrátiť" kúpnu cenu platbou na účet. Aby Kiska mohol ukazovať verejnosti, že "podvodník" mu vrátil peniaze...

"Andrej Kiska robí na tlačovke dojem, že časť videa, v ktorej sa dohadujú o 2000 €, ktoré mal dať Šuligovi je vystrihnutá, pretože na tlačovke tvrdí, že mu ich odmietol dať. Pravdepodobne peniaze, ktoré Šuliga chcel od Kisku, mala byť hotovosť, ktorú by Šuliga dal človeku, od ktorého kúpil Kiska ukradnutý pozemok, ktorý by tieto peniaze bankovým prevodom naspäť poslal Kiskovi ako dôkaz, že sa medzi sebou vyrovnali. Celková vyžadovaná suma za pozemok mala byť 1800 euro a zvyšných 200 malo ísť neviem komu.

Chcel som mu aspoň raz veriť, pretože chápem špinavosti hlavne v tomto predvolebnom období, ale nedalo mi....

Tu máme úsek videa, v ktorom sa rozprávajú práve o tých 2000 euro. Pesnička v pozadí, ktorá je púšťaná z reproduktorov v bare sa volá Rockin Around The Christmas Tree. Na to, aby sa zistilo, či je tento úsek strihnutý, som vsadil originál pesničku (stopa bledomodrej farby), aby sa dala porovnať s tou v pozadí. Na originál pesničke som na začiatku zvýšil zvuk a na konci ho znížil tak, aby bolo počuť prelínanie. Keby sa na konci pesnička neprelínala s tou mojou, ktorú som tam vsunul, tak tým pádom by bolo video zostrihnuté. Pesničky sa prelínajú na milisekundu, čiže žiadny strih v tomto úseku, kde sa bavia o 2000 eurách, nie je," napísal doslovne vo svojom poste Luboš Hrica.

Originál video na konfrontáciu nájdete TU 

Bude teda zaujímavé, čo nám na to povie "Slušný Slovák" Šeliga a designovaná ministerka vnútra Veronika Remišová. Keď dostaneme ich odpovede radi ich zverejníme.

Aktualizácia 23.2.2020

Andrej Kiska III. pozrite si ako sa dal Andrej "tretikrát vylákať" Šuligom:
V nedeľu večer bolo na stránkach YouTube zverejnené už tretie video o pozemkoch Kisku pod Tatrami. Ide o druhé video, v ktorom vystupuje aj samotný Andrej Kiska.

V poslednom videu sa majú Kiska a Šuliga baviť priamo u exprezidenta. Riešia okrem iného spôsob, ako dané peniaze v tichosti dostať k Sirockému. Kiska hovorí, že už je paranoidný.

Vo videu priznáva, že je v tom zapletený aj on spolu s nimi a sťažuje sa, že utrpela jeho politická reputácia

Je k tomu ešte čo dodať?