Revolúcia v polícii “padni komu padni” je len zbožným prianím

14.07.2021
Keď v polícii niekto chce nejaký prípad "odpáliť", akože sa skutok nestal (čo je zjavne tento prípad - úplatok podozrivý Mikulec vraj nezobral), tak to nenecháte vyšetrovať vyšetrovateľovi po začatí trestného stíhania vo "veci" (čiže bez obvinenia) ale to dáte na tzv. preverovanie operatívcom (mimo Trestný poriadok len podľa zákona o PZ). Takto to urobil T. Gašpar s prípadom "Gorila". 
 
Preto to takto "niekto" v polícii urobil a teraz stále opakujú (Mikulec, Kovařík, hovorci), že policajti (operatívci) tento skutok o úplatku 100 tisíc € pre Mikulca preverovali dokonca "štyrikrát" ale nič nezistili. 

Závažné nedostatky v preverovaní jednoznačne dokazuje fakt, že Mikulec ako hlavný "podozrivý" nebol ani požiadaný o podanie vysvetlenia (takto sa to robilo aj za ministrovania Kaliňáka, keď ho v podozrivom prípade Kovošrotu ani nevypočuli)! Ani Mikulcovi teda nedali šancu, možno sa napríklad aj priznať!

Neviem načo čaká prokuratúra a nevydá pokyn, aby v tejto veci vyšetrovateľ začal trestné stíhanie "vo veci" a všetky zainteresované osoby boli vypočuté v postavení svedkov s následkom trestného postihu za krivú výpoveď či krivé obvinenie a potom vo veci podľa Trestného poriadku rozhodol, buď obvinil konkrétnu osobu zo spáchania trestného činu alebo vec zastavil, pretože skutok sa nestal či nebol trestným činom.

Zdá sa, že v polícii ani na prokuratúre sa zatiaľ revolúcia "padni komu padni" nerealizovala.
Jozef Šátek, bývalý elitný vyšetrovateľ