Rozviedčik Kyselica ide robiť čistky v polícii

18.09.2021
Lukáš Kyselica si asi myslí, že všetci sme stratili pamäť, že sme tak pripečení, že po pár mesiacoch už zabudneme na jeho prešľapy, že presadzoval Bilecovú, že si obsadil s rodinkou ako štátny tajomník vilu ministerstva vnútra a že počas volebných kortešačiek do parlamentu bol "utajeným" príslušníkom Vojenského spravodajstva, keď ho ešte v tom čase riadil Balciar, ten, ktorý vlastní toľko nehnuteľností, že ich asi každé kupoval za euro, teda podľa svojej výšky služobného príjmu. 
 
A tento, ktorý sa osem rokov podľa slov "klasika" Trnku "trtošil" osem rokov v tíme "Gorila", pravdaže bez akéhokoľvek pozitívneho výsledku, tak tento nám zasvätene hovorí, že po voľbách "nechceli robiť čistky", preto vymenili len pár policajných funkcionárov. 

To môže hovoriť ten, kto absolútne nerozumel a nerozumie situácii v polícii po 12 rokoch šéfovanie kaliňákovsko-sakovskej skupiny. Len trochu skúsenejší vedúci funkcionár polície, ktorým Kyselica nikdy nebol, musel vedieť, že bez zásadnej personálnej previerky všetkých funkcionárov od najvyššieho stupňa až po spodok nemôže prísť k skutočnej zmene charakteru policajnej práce. 

Je jasné, že týmto vyhlásením len dokazuje, že situáciu na začiatku vládnutia zle zhodnotili, túto podcenili a jej výsledkom je súčasná katastrofálna situácia v polícii ako aj vo vzťahoch k prokuratúre a SIS.

Súhlasím, že vyšetrovatelia sa pred vydaním uznesenia radia, ale nesúhlasím s tým, že sa dohovárajú na tom, ako skutok bez podložených konkrétnych dôkazov obsahovo zmanipulujú, aby ho právne mohli kvalifikovať tak, aby výkonom dozoru bola vecne príslušná špeciálna prokuratúra. 

Je šokujúce vyjadrenie špeciálneho prokurátora D. Lipšica, že ho sledovalo vozidlo s neevidovanou poznávacou značkou, pričom akosi u neho absentuje vyjadrenie, prečo nepoužil ten najjednoduchší postup, zavolať operačného dôstojníka polície, oznámiť mu túto hrozbu a okamžite k zastaveniu a previerke osadenstva vozidla a dôvodu sledovania vozidla so špeciálnym prokurátorom privolať policajné hliadky. Aspoň takto sa to v normálne fungujúcej spoločnosti robí a nie hovoriť o niečom, čoho pravdivosť už nemožno následne preveriť.
Jozef Šátek, bývalý elitný vyšetrovateľ