Rúška – alebo čo je dovolené bohovi - nie dovolené volovi

20.08.2020

Tak sme sa konečne dočkali vážení čitatelia. Vysokopostavení činitelia nám ukázali ako vážne to myslia s bojom proti pandémii COVIS-19. Pýtate sa čo sa deje? Ide o závažnú vec, ktorá sa odohrala na Východnom Slovensku.

Pani veľvyslankyňa USA Bridget A. Brink navštívila niekoľko inštitúcii košickej a prešovskej župy . IT Valley v Košiciach, múzeum A. Warhola v Medzilaborciach, kaštieľ v Humennom . A čože sa to stalo?

Ani americká dáma ani pán primátor Humenného Miloš Meričko nemali v čase pandémie v interiéri budov rúška! Všetko je krásne zdokumentované na sociálnych sieťach.

Sú to významní činitelia medzinárodnej politiky a miestnej samosprávy. Takže naozaj sa pýtame, čo si o tom všetkom má pomyslieť bežný občan. Každý deň počúvame o zodpovednosti a ohľaduplnosti k iným. O nutnosti dodržiavania odstupov, nosenia rúšok.

Polícia má právo dokonca pokutovať občanov, ktorí nerešpektujú protiepidemiologické nariadenia. Ale ako sa zdá "pánom" je dovolené všetko. Aký príklad dávajú títo dvaja menovaní občanom Slovenska. Majú nás naozaj za "volov". Alebo sa niečo zmenilo v závažnosti pandémie COVD-19 o čom my bežní smrteľníci ešte nevieme? Alebo sa bude spoločnosť deliť na nové kasty: rúškovaní a nerúškovaní?

Takže ak sme si všetci pred zákonom rovní vyzývame kompetentné inštitúcie, aby okamžite a razantne zakročili, tak ako to vedia vykonať, ak sa jedná iba o obyčajného človiečika. Pokutu možno zaslať aj poštou...