Ruskí agenti ožrali Britov v Estónsku?

11.06.2021

Ako povedal Josef Švejk: "Na vojne sa vždy chľastalo a chľastať bude!" To platilo o C.K. armáde, ale s hojnými príhodami pod vplyvom "ohnivej vody" sa to hemží aj v kultových filmoch Čierni baróni či Tankový prápor. 

Denník Mirror priniesol informáciu, že k vyčíňaniu opitých vojakov došlo neďaleko ruských hraníc s Estónskom.

Samozrejme, že osvieteneckým mozgom na Slovensku či v Európskej únii ihneď napadlo. Fuj, tí Rusi. Veď len ruský vojak sa môže opiť ako mužík. Z príspevku však vyplynulo, že incident sa nestal:

• na ruskej strane, ale estónskej, 
• vojaci neboli sťatí zo stoličnej, ale fínskej vodky 
• a neboli to príslušníci ozbrojených síl Ruskej federácie, ale britskí vojaci, ktorí sa zrejme takto "pripravovali" na, pre Európu tak dôležité, vojenské cvičenie vojsk NATO.


Čitatelia britského vydania časopisu Mirror ihneď zasypali zadržaných britských vojakov v Estónsku pre opilecké výtržnosti vo vlaku posmeškami.

Podľa bulváru sa incident stal v meste Jõgeva neďaleko hraníc s Ruskom. Britskí vojaci mali byť zadržaní a vydaní vojenskej polícii NATO po tom, čo sa cestujúci vo vlaku sťažovali na ich násilné správanie. Ale môžu za to tí chudáci vojaci, ktorí v rámci NATO bdejú a chránia náš spokojný spánok?

Britský expert Bruce Jones z Jane sa pre zmenu domnieva, že do incidentu môžu byť zapojení "agenti ruskej rozviedky". Ministerstvo obrany Britského kráľovstva uviedlo, že skúmajú okolnosti incidentu.

Briti boli voči Jonesovým zisteniam skeptickí a dali to hlasne najavo na sociálnych sieťach.

"Opäť sa angažovali Petrov a Boširov?" pýta sa Alex Fok.

"Putinovi agenti v skutočnosti opili britskú armádu a potom ich ďalší ruskí agenti vyhodili z vlaku. Toto bola tajná operácia, ako o tom vedel Londýn?" vysmieval sa Serg Mik.

"Britskí vojaci a chľast? Nikdy!" zažartoval iný bloger.

"Samozrejme, boli to dôstojníci Federálnej bezpečnostnej služby RF, ktorí britským vojakom násilím naliali vodku do úst a prinútili ich, aby sa správali ako ošípané," napísal ďalší užívateľ.

Je veľmi dobré, že NATO má v Estónsku svoju vojenskú políciu. Boh vie, na akej civilnej záchytke by inak vojaci skončili. Dúfajme, že britskí chlapci po týchto "nástrahách ruských špiónov" už vytriezveli, a pomôžu svojou kvapkou naplniť ciele obranného taktického cvičenia voči ruskému agresorovi.