Starnutiu sa nik nevyhne - horšie je keď si to neuvedomuje

20.03.2021

Starnutie je zákonitý, všeobecný jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj človek. Je to prirodzený, fyziologický dej, nedivíme sa tomu že starneme, hoci prináša so sebou mnoho vážnych spoločenských zmien. Preto je dobré poznať niektoré znaky prichádzajúcej staroby.

Ubúda pružnosti, ubúda podkožné väzivo, ubúda svalová hmota, aj hmota vnútorných orgánov a kostí. Na postave sa to prejaví skrátením pôvodnej výšky. K tomu sa môže pridať ohýnanie chrbtice, vzhľadom na zníženie medzistavcových platničiek.

Typickým znakom staršieho veku je aj znížená schopnosť zachovať rovnováhu, nie zriedkavé sú závraty. Je to zapríčinené opotrebovaním centra pre rovnováhu vo vnútornom uchu.

Nikto z nás sa týmto záležitostiam nevyhne. Niekoho sa dotknú menej niekoho viac.

No problém nastane, ak si to niekto vôbec nechce pripustiť. A najmä vtedy, keď je to navyše exponovaný politik. Kedysi bol Kremeľ symbolom sídla prestárlych politikov, ako na obrázku hore aj bývalý generálny tajomnik Komunistickej strany Sovietskeho zväzu Leonid Iljič Brežnev. 

No zdá sa, že doba sa meni a dnes niečo podobné kraľuje v Bielom dome. Veď pozrite na súčasného majiteľa Joea Bidena :

Nie div, že odmietol online živý rozhovor s vládcom Kremľa Vladimírom Putinom :

Rozdiel vo fyzickej kondícii je zrejmý, no a naisto to má odraz aj v psychickej kondícii...

Zostáva sa len zamyslieť nad tým, že obaja majú k dispozicii aj “jadrový kufrík”. Ako môže dopadnúť náš svet keď ten v Bielom dome patrí mužovi, ktorý svojou zahraničnou politikou porušuje rovnováhu sveta, pričom má problémy zjavne aj sám so sebou - udržať vlastnú rovnováhu na schodoch AirForce One...

Americký moderátor Sean Hannity z Fox News označil Putinovo pozvanie Bidena k debatám v živom prenose za ponižujúce pre amerického prezidenta. 

Podľa neho si je ruská strana plne vedomá skutočného zdravotného stavu Joea Bidena a môže to využívať vo svoj prospech. Nový pán Bieleho domu teraz ťažko zvláda riešenie každodenných záležitostí, myslí si novinár.

"Ruský prezident Vladimir Putin si otvorene robí žarty z prezidenta Spojených štátov k svojmu vlastnému pobavenie ... Úprimne povedané, ako americkému občanovi mi to pripadá ponižujúce," povedal svoj názor americký expert.

Ďalej si Sean Hannity kladie otázku, prečo sa ruský prezident rozhodol vyzvať Joea Bidena na otvorené debaty, a to bez akejkoľvek prípravy. Tvrdí, že Biden vyzerá extrémne slabý, zmätený a je zrejmé, že sa potýka s problémami zasahujúcimi jeho poznávacie schopnosti.

Ako príklad novinár uvádza incident, keď Joe Biden počas svojho verejného prejavu označil viceprezidentku Kamal Harrisová za prezidentku.

Podľa Hannityho to čiastočne môže zodpovedať skutočnosti, že je to práve Kamala Harrisová, kto teraz plní časť povinností amerického prezidenta, ako je napríklad telefonická komunikácia so svetovými najvyššími predstaviteľmi a každotýždenná schôdzka s americkým ministrom zahraničia.

Po tom čo bolo uvedené sa neúprosne vynára šokujúca otázka: vedel vôbec Joe Biden pri rozhovore s ABC News, kto je Vladimír Putin, keď povedal, že je to “zabijak”?