Stratili na pošte už úplne zdravý rozum?

24.03.2020

Vláda nás vyzýva: "Zostaňte doma. Obmedzte pohyb vonku len na nevyhnutné. Dajte si doniesť potraviny domov. Objednávajte si on line a dajte si to doviezť domov..."

No Slovenská pošta je asi z iného sveta. Prestala nosiť doporučené zásielky, práve teraz, keď väčšina obyvateľstva je z dôvodov karantény doma... Zato žltý lístok Vám do schránky donesie?!

Balík Vám nedonesie - ale donesie Vám kartičku - že máte balík! A šup občan na poštu! Je jedno či máš 65, 80 švihaj sa ochrániť pred tým vírusom pochodom na poštu!

Darmo vláda rozhodla:”Dôchodcovia majú opúšťať  bydlisko len v absolútne nevyhnutných prípadoch!” Asi je to pochod na poštu a čakačka pred dňou...

"Ale poštu obmedzíme nebude toľko hodín otvorená ako predtým. Zatvárame o 16:00. Občania čím menej máme otvorené, tým viac sa Vás tam bude musieť zhromaždiť".

"Že to všetko vraj robia s cieľom chrániť zdravie zamestnancov v prevádzke, ako aj obyvateľov miest a obcí pred šírením coronavírusu," znie oznámenie Slovenskej pošty ...

"Ale ani dnu Vás nepustíme - pekne stojte vonku - dážď, sneh, búrka - no a čo! A urobte si odstupy - nech je váš rad aspoň päťdesiat metrov...," vám povedia tí ochránení zamestnanci.

Poštári chodia ako predtým. Ale to čo robili predtým už nesmú - rozumiete niekto tomu?