Štyri fľaše vína pre Angelu Merkelovú – žeby proti koronavírusu?

22.03.2020

Nemecká spolková republika je jednou z najviac postihnutých oblasti Európy koronavírusom, ale kancelárka Angela Merkelová si z toho evidentne veľkú hlavu nerobí, iba ak snáď z plánovaného enormného rozpočtového schodku.

Možno by ste čakali, že sa tak ako náš premiér, permanentne venuje rokovaniam od krízového štábu, cez spolkovú vládu či rokovaniam na summite EÚ či NATO - aby s Macronom vymysleli účinný plán boja proti coronavírusu, ktorý sa aj v Nemecku dynamicky šíri... Ale kdeže!

Redaktorka BBC ju zachytila 21. marca 2020 v supermarkete v Berlíne, kde si pani kancelárka robila zásoby, pravdepodobne na pekný večer. Nákupný košík totiž neobsahoval zásoby na karanténu, dezinfekčné prostriedky, trvanlivé potraviny ako je to už štandardom u nás - ale štyri fľaše vína a nejaký ten toaletný papier. Akoby na ňu mal negatívny vplyv Jean-Claude Juncker známy v celej Európe so svojou zábavnou vrávoravou chôdzou. Pani kancelárka sa navyše veselo prechádzala po supermarkete bez rúška.

Milí čitatelia, rôzne krajiny Európskej únie si veľmi rôzne predstavujú boj s epidémiou koronavírusu. "Iný kraj - iný mrav!" Naša ustanovujúca schôdza parlamentu Národnej rady SR sa nezaobišla bez prísnych karanténnych opatrení, viď foto nižšie zo schôdze NR SR a i fotku novej vlády.

Všetci prezidentka, premiér i ministri prísne dodržiavajú hygienické štandardy na boj s koronavírusom, dokonca ani na slávnostné fotografovanie si nesňali rúška.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa pravdepodobne rozhodla tiež dezinfikovať ale ako vidno nie z vonku, ale skôr zvnútra, no a ako akceptuje hygienické opatrenia, včítane nosenia rúška to vidíte sami - nulovo. Ani rúško, ani respirátor, nič. Žeby bola nemecká kancelárka imúnna?

"Nemecká povaha" puntičkárov sa príliš pri Angele Merkelovej (66) neukázala, skôr to vyzerá že sa snaží povzbudiť psychiku spoluobčanov a aj svoju dobrým vínom a zrejme sa tiež spolieha aj na šťastie, keďže ako osoba z rizikovej kategórie nad 65 rokov mohla len dúfať, že sa v obchode nenachádzal na koronavírus pozitívny pacient.

Milí čitatelia, vidíte prístup ku koronavírusu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, my vám však takýto prístup neodporúčame za žiadnych okolností. Radšej prísne dodržujte karanténne opatrenia Slovenskej republiky. Vyzerajú síce menej odvážne, zato o dosť bezpečnejšie.

Nezabudnite, že pri takých opatreniach, aké rešpektuje nemecká kancelárka, je jej odhad, že nakoniec ochorie 60% Nemcov, vcelku reálny...

No a šťastie bude kancelárka naozaj potrebovať. Od dnes 22.3. je v domácej karanténe. Údajne bola v piatok v styku  s lekárom, ktorý ju očkoval proti pneumokokovej infekcii a u ktorého bol následne zistený pozitívny test...

Záverom len konštatujeme, že nejaké to červené vínko doma pred spaním s polovičkou určite nie je medicína na zahodenie!

Nazdravie pani Angela Merkelová, snáď vás koronavírus aj bez rúška obíde.