Svet podľa farma firmy Astra - Zeneca

15.08.2020

Už niekoľko mesiacov bojuje svet s pandémiou COVID-19. V poslednom období sa skloňuje najmä téma vakcinácie a vakcíny. Je množstvo článkov, úvah, názorov o tejto problematike. Aj na našich stránkach sme rozoberali možnosti diagnostiky, liečby a očkovania v súvislosti s infekciou COVID-19.

Čo nás však v posledných dňoch šokovalo, bolo vyhlásenie farmaceutickej spoločnosti Astra-Zeneca. Citujeme zo správy agentúry Reuters: " Astra-Zeneca si nemôže dovoliť riskovať, že za 4 roky začne vakcína na Covid prejavovať vedľajšie účinky. Takže žiada štáty o právnu ochranu, to znamená majú zobrať riziko na seba. "

Áno , čítate správne, odškodné za nežiaduce účinky vakcíny majú hradiť štáty. Zdá vám to absurdné? Nám totiž áno. Viete si predstaviť reštauráciu, kde vám ponúknu obed, po ktorom vážne ochoriete a odškodné vám uhradí štát? Alebo stavebnú firmu, ktorej stavba sa na vás zrúti ale odškodné uhradí štát?

Svet podľa Astry - Zenca vyzerá veľmi jednoducho - všetky zisky sú jej - straty, problémy, to už je starosť štátu - čiže nás občanov. No kto z vás milí čitatelia by nechcel mať takúto možnosť na podnikanie?

Ak si len uvedomíme , že A-Z má dodať 400 miliónov vakcín, ak by nežiaduce účinky malo iba 1% zaočkovaných, tak odškodné pre poškodených sa môže vyšplhať do astronomických čísel. Sú na to štáty EU pripravené? Môžu si to dovoliť? Alebo to bude znamenať kolaps zdravotného systému daného štátu?

Pritom príjem A - Z by mal byť pri predpokladanej cene jednej dávky vakcíny 32 €, celkom závratných 12 800 000 000 €!

Na záver preto prosíme odborníkov, média, poradcov, aby začali brať vážne túto tému. Pretože v dnešnej situácii si nemôžeme dovoliť nechať skolabovať náš zdravotný systém tým, že finančne vykrváca platením odškodného za chyby neštátnej farmaceutickej firmy.