Svet podľa Zuzany alebo čo je dovolené bohu nie je dovolené volu...

13.10.2020

Tak sa nám to všetko akosi zamotáva. Na jednej strane slová plné varovaní, odporúčaní, strašení. Buďme zodpovední, nepokazme si to. Občas sa vyskytnú aj tvrdé slová vyhrážania. Áno, pomaly si zvykáme na neštandardný COVID svet.

Každý deň nám niekto z obrazovky pripomína akí sme nezodpovední, ako prispievame k úmrtiam ľudí, ako si nevážime zdravie a život. Takže ako poslušní občania očakávame vzorne správanie tých, ktorí nám podľa ústavy majú slúžiť.

Ale aké to prekvapenia na nás striehnu každý deň? Rôzne prehrešky, priestupky niekedy až škandalózne správanie "vyvolených".

A potom príde obrovský šok. Niekto , na koho sme sa spoliehali, že bude etalónom morálky vykoná príšernú vec. Áno, žúrovať na chate v čase keď nás ostatných priklincujú doma sa nepatrí. Áno, robiť hluk v čase nočného pokoja tiež nie je to pravé. Nezaujíma nás aký vzťah má hlava štátu k týmto oslávencom.

Ale jedno nás desí a posúva spoločnosť na úroveň gerilových štátov. Ako si môže dovoliť polícia zatajiť hlásenie, ktoré telefonický podal slušný a zodpovedný občan? Ak by si to nenahral na mobil opäť by platilo" skutok sa nestal"? Kto vydal príkaz polícii aby hocijaký skutok týkajúci sa hlavy štátu bol zamlčaný, jednoducho ako sa hovorí "neexistoval"? Kto a prečo si z nás opäť robí " srandu"? Vie niečo hlava štátu, čo my "obyčajní" nesmieme vedieť?

Na záver preto prosíme všetkých ctených našich zamestnancov - politikov. Naozaj si myslíte, že je férové, ak u nás stále platí staré rímske: "Quod licet Iovi, non licet bovi?"

Vyvodí policajný prezident zodpovednosť voči policajtom, ktorí klamali občanom?