USA na prahu občianskej vojny?
O dramatickej situácii v USA priniesla zaujímavý príspevok TV stanica FOX NEWS. Na začiatku 21. storočia čelia USA opäť bujarému kriminálnemu anarchizmu, ktorý by mohol viesť ku kolapsu Spojených štátov. Demokrati sa toho neobávajú, skôr ho očividne podporujú a ako upozornil aj prezident Donald Trump, myslia si, že tento chaos využijú v predvolebnom boji. Podľa názoru reportéra Fox News T. Carlsona nepokoje, ktorých organizátorov podporili mnohí demokrati, vrátane Baracka Obamu, nielenže neprispeli k odstráneniu rasovej segregácie, ale ju ešte prehĺbili.
V roku 1908, rovnako ako teraz, išlo o útok na samotné základy spoločnosti a Roosevelt to pochopil. Ale terajší vodcovia USA, vodcovia Demokratickej strany, to nechápu. Alebo je im to pravdepodobne jedno. Chaos slúži svojmu účelu v predvolebnom boji. Uveďme napríklad Baracka Obamu (prezident 2009 - 20017). Obama je bystrý človek a veľmi talentovaný rečník. Mnoho ľudí ho považovalo za inšpiratívneho človeka a nie je ťažké pochopiť prečo. Keď sa však Obamovo osemročné vládnutie skončilo a hmla sa rozplynula, čo z nej zostalo? Umierajúca stredná trieda ľudí, ktorých ešte viac delí rasa a príjem. K demokratickým vodcom zostalo tak nepriateľské obyvateľstvo, následkom čoho za prezidenta USA zvolili Donalda Trumpa (terajší prezident od 2019). Obama svojím spôsobom zanechal spálenú zem.
Výsledkom bolo, že osobne Barack Obama bol v danom období medzi mála ľuďmi, ktorí si počínali v súkromnom živote veľmi dobre. Obama a jeho manželka sa stali nepredstaviteľne bohatými. Naozaj bohatými. Veľké nehnuteľnosti v rôznych častiach krajiny. Odkiaľ zobral Barack Obama všetky tieto peniaze? Takéto otázky nikto nekladie. Sme príliš zaneprázdnení tým, že sa navzájom nenávidíme. Obama prilieva olej do tejto nenávisti, pretože patrí k jej osnovateľom. Svedčí o tom aj to, čo povedal na demokratickom zjazde toto leto: "Američania všetkých rás sa spojili, aby bojovali proti nespravodlivosti a krutosti zo strany štátu a vyhlásili, že čierne životy sú dôležité. Nie viac, ale o nič menej ... Mladí ľudia, ktorí nás viedli toto leto, ktorí nám povedali, že sa musíme stať lepšími - vy ste v mnohých ohľadoch stelesnením amerického sna."
" Mladí ľudia, ktorí nás viedli toto leto " ... Je ťažké uveriť, že Barack Obama to vyjadril takto. Barack Obama nemal vypnutý internet a sleduje správy. Vie, že veľmi mladí vodcovia, ktorých verejne podporoval, podpálili domy, vykradli obchody a zabíjali!
Obama je dosť chytrý na to, aby pochopil, že davové akcie ľudí nespájajú, práve naopak. Nepokoje nehoja rany - vytvárajú ich. Násilie, ktoré do USA priniesli Obamove mládežnícke brigády, naopak zvýšilo intenzitu rasového tmárstva a všeobecnej nedôvery. Nepokoje nepochybne zvýšili územnú segregáciu, pretože občania s vyššími príjmami utekajú z mnohonárodných miest do tichých a homogénnych miest, ako je Martinin ostrov - mimochodom, kde žil aj samotný Obama. Ako každý správny podpaľač, aj on sa postaral, aby opustil budovu skôr, ako začalo horieť.
V určitom okamihu môže Obama a vodcovia, ako on, utiecť ešte ďalej. Ostrovy pri pobreží Massachusetts nebudú stačiť, ale oni už budú vo Švajčiarsku, Rakúsku, či na Novom Zélande, alebo na akomkoľvek inom mieste, na ktorom budú ťažiť z aktivít spoločnosti, ktorú vytvorili. Pre obyčajných ľudí, ktorí sa neplánujú nikam sťahovať, lebo na to nemajú, však nezostáva nič iné. Musia bojovať. Anarchizmus má veľa mien. Práve teraz sa skrýva pod menom "Antifa" a BLM. Zloženie jedu sa však nikdy nemení, rovnako ako následky jeho užívania. Ak USA, ako krajina, bude chcieť prežiť, bude musieť anarchizmus poraziť.
Keď D. Trump hovoril, že zaspatý Joe (myslel tým demokratického kandidáta na prezidenta J. Bindena) podporuje nepokoje v mestách, mnohí si mysleli, že je to len predvolebná rétorika. Zrejme opak je pravdou. Situácia sa vymyká z rúk a my môžeme USA len priať, aby sa čím skôr vrátili do starých demokratických koľají. Je nebezpečná tým, že ľudia pri demonštráciách už nepotrebujú sa len vykričať na protivníkov, alebo tak po slovensky si dať po papuli a život ide ďalej. Bejzbalové palice a Molotovove koktaily sú tou miernou zložkou výzbroje. Radikálne masy využívajú druhý dodatok Ústavy USA z roku 1791, vyzbrojujú sa poloautomatickými zbraňami a organizujú gardy, či polovojenské bojové zoskupenia. Útočia na majetok a životy, včítane policajtov.
Pokiaľ sa pozrieme na scenáre farebných revolúcií, organizované a "demokratickými" silami zo zahraničia financované opozičné sily relatívne v tichosti vyčkávajú na výsledky volieb. Ak občania zvolia nedemokratického kandidáta, určená skupina zavelí: "Voľby neboli demokratické, boli manipulované!" Opozičné sily veľmi rýchlo zorganizujú masové protesty, relatívne pokojné. To je prípad Bieloruska, či pred tým Ukrajiny. Preto s obavami sledujeme ozbrojené skupiny ľudí v USA, ktorých polarizujú nielen voľby, ale aj rasové, ekonomické, či náboženské rozdiely a z nich vyplývajúca nenávisť. V tejto situácii pre koranavírus demokrati presadili korešpondenčné hlasovanie v prezidentských voľbách. O ňom už teraz hovorí D. Trump, že pomôže k manipulácii s hlasmi.
Teda pred voľbami v USA máme revolučne nabudené a vyzbrojené skupiny trumpovcov a bindenovcov, ako aj iné, ktoré budú vyčkávať výsledky volieb. Tieto môžu byť veľmi tesné. Ak jeden z kandidátov výsledky neuzná a spochybní ich (čo je pravdepodobné), s veľkou pravdepodobnosťou jeho podporovatelia vyjdú do ulíc. Nevieme si predstaviť, čo za tejto situácie sa tam bude diať. V najdemokratickejšej krajine sveta bude o výsledkoch volieb rozhodovať vyzbrojená ulica spôsobom, na ktorý majú copyright tajné služby USA. Ozaj, čo by na to povedal najhumanistickejší klasik, ktorý nežnú revolúciu v ČSFR definoval, že ju sprevádzal "masakr na Národní tříde".