Už za 20 dní sa dozvieme či je Kočner vinný aj z vraždy

25.05.2021

Budú Marián Kočner a Alena Zsuzsová právoplatne oslobodení z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej?!

Vieme ako prví! Dnes bola zverejnená správa Najvyššieho súdu Slovenskej republiky o verejnom zasadnutí senátu vo veci vraždy Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej, ktoré sa má odohrať 15.6.2021. 

Pravidlom pri verejných zasadnutiach odvolacieho senátu Najvyššieho súdu SR v trestných veciach býva, že rozsudky prvostupňového súdu, v tomto prípade Špecializovaného trestného súdu,  budú odvolacím súdom (v tomto prípade Najvyšším súdom SR) potvrdené ako vecne správne. 

Znamená to, že tu existuje reálna pravdepodobnosť, že už 15.6.2021 sa dozvie celá spoločnosť prekvapivú správu, že Marián Kočner a Alena Zsuszová nie sú objednávateľmi vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Môže to však taktiež znamenať, že Najvyšší súd SR potvrdí rozsudok obžalovaného Tomáša Szaba a zruší rozsudky o oslobodení Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej, čomu však naša redakcia prikladá malú pravdepodobnosť, vzhľadom na to, že by tak mohol súd učiniť i bez potreby verejného zasadnutia.

Každopádne sa však Slovensko dozvie verdikt ve veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej už za pár dní, a to 15.6.2021!