Veľké lži už dávno nie len smiešnej bábkoherečky

02.09.2021

Už sme si pomaly zvykli, že predsedníčku najmenšej parlamentnej a koaličnej strany obviňujú aj jej kolegovia z lži - menších no i väčších. Pokiaľ je to s dosahom na ich ministranu - poviete si čert to ber.

No horšie je, keď táto Predsedkyňa pomaly už jednočlennej strany, začne používať tuto svoju zdá sa silnú zbraň aj mimo nej. Nemožno samozrejme očakávať, žeby vzhľadom na svoju pôvodnú profesiu ovládala do hĺbky trestné právo. No ale vedomie, že v tom nie je doma by jej malo pomôcť aspoň v tom, aby v tejto veci nevydávala zhurta kategorické priam až apokalyptické súdy.

Naposledy, zrejme aby získala strácajúce body svojej popularity sa obula do generálneho prokurátora. Toho, ktorého si mimochodom len prednedávnom parlament zvolil s väčšinou 132 hlasov. Pani Predsedkyňa prirodzene nevie, že v Čl.1 ods.1 Ústavy SR - ktorú si často berie a väčšinou bohužiaľ nekompetentne do úst - je implicitne obsiahnutá prezumpcia dobromyseľnosti konania občanov tejto krajiny. A to dokiaľ sa nepreukáže opak.  No ona tuto prezumpciu zrejme nerešpektuje obecne no ale navyše ani vo vzťahu ku osobe generálneho prokurátora. A zjavne si nerobí ťažkú hlavu z toho, že mu opak dobromyseľného konania ona a ani nik iný ešte nepreukázal… 

Bezhlavo bez poznania faktov ho obviní, že vraj "zmaril úsilie čestných policajtov a prokurátorov v ich boji proti korupcii", lebo vraj zrušil obvinenie Vladimíra Pčolinského a tak zabránil jeho postaveniu pred súd. Toľko v skratke demagógia tejto nekompetentnej pani.

A na základe tohto hlúpeho v zásade iba predsudku ide obmedziť kompetencie generálneho prokurátora. Jej predstava reforiem sa tu ukazuje v plnej nahote chudoby ducha. Ak sa nám niečo nepáči - hor sa a zrušíme nejaký alebo nejaké paragrafy - a bude vraj dobre. No verte dobre po takom riešení ľudovo povedané "dup na kravu a bude teľa" naozaj nebude.

No ale vráťme sa k tej lži pani predsedkyne.

  1. "Generálna prokuratúra navždy zmarila postavenie Vladimíra Pčolinského pred súd." No aká je pravda? GP SR zrušila obvinenie V.P. no nezastavila trestné stihanie. Ak teda "elitný" prokurator s rovnako "elitným" vyšetrovateľom pochopia, kde urobili zasadne chyby, nič im nebráni po vykonanom dokazovaní v trestnom konaní znovu obviniť V.P. , ak na to budú mať relevantné dôkazy a nedopustia sa samozrejme ani pochybení v zmysle Trestného poriadku.
  2. "GP SR údajne zneužil svoju právomoc danú mu zákonom." Pravda však je tá, že GP SR tak ako konala konať mala aj musela. Ak by totiž takto dobabraný prípad nebodaj dozorujúci prokurator predložil na súd je nepochybné, že by súd žalobu buď odmietol alebo zamietol. A to naozaj nadobro - pre obrovské porušenia práv obvineného zo strany "elitných" OČTK.

Takže pani Predsedkyňa aspoň teraz neklamte verejnosť. Obráťte svoju podozrievavosť na "elitné" OČTK, ktoré tak dobabrali svoju prácu, že nebyť generálnej prokuratúry, tak by sa tento korupčný prípad nikdy nedal zodpovedne doriešiť. Žiadajte od nich vysvetlenie prečo tak nekvalifikovane konali. Úmyselne? Z nedbanlivosti? Alebo nebodaj len z hlúposti?

Netreba pani Predsedkyňa vždy len slepo veriť - treba veciam najmä rozumieť. A ak tomu nerozumiete vyberte si poradcov, ktorí tomu rozumejú a trpezlivo ich najprv počúvajte, kým nevyjdete na svetlo sveta s ďalšou bombastickou lžou. A s ďalšími reformnými nápadmi šitými horúcou ihlou. 

A ešte Vám úprimne prajeme, aby ste nikdy nepotrebovala v budúcnosti ako poslednú záchranu pred svojvoľou OČTK postup generálneho prokurátora podľa § 363. Možno ľudia, ako vy, ho totiž dovtedy už zrušia...

A na záver slová odborníka: