Veľkí a malí kočnerovia a skorumpované súdy v každom kraji!

14.09.2020

Už viac ako rok upozorňujeme na našich stránkach, že to nie len Marian Kočner korumpoval bratislavské súdy. Každý kraj mal a bohužiaľ ešte má svoje korupčné “Brucho”, ako hovorili Marianovi jeho kumpáni. 
V Žiline to boli ako ukázalo dnešné zatýkanie Malý a Veľký Fero.  Pozoruhodná vzorka zatknutých naznačuje masívnu lokálnu korupciu - predsedkyňa Krajského súdu, byvalý predseda OS v Žiline, celkom 13 osôb spojených s justiciou!
Pripájame komentár Jozefa Šateka, bývalého vyšetrovateľa závažnej kriminality:
”Choré nie je len súdnictvo, ale aj prokuratúra, polícia a advokácia.

Aj keď masívne zatýkanie sudcov až na úrovni podpredsedníčky Najvyššieho súdu SR, sudcov krajského a okresných súdov v Bratislave, štátnej tajomníčky MS SR a spočívajúcej "sudkyne" muselo zatriasť každým sudcom na Slovensku, až teraz sa ukazuje po zatýkaní sudcov žilinských súdov na úrovni kraja i okresu, že problém s korupciou a ovplyvňovaním súdnych rozhodnutí nadobúda - systémový charakter.

Je skutočne otázne, prečo ostatní sudcovia sú ticho, prečo sa nikto neozýva, prečo niekto nevysvetľuje a nehľadá riešenie, či to nie je skôr tým, že na každej súdnej úrovni existuje "bunka" jedného, dvoch či najmenej troch sudcov, ktorí "berú", sú pospájaní s miestnymi tiež podnikateľmi či politickou smotánkou, prokuratúrou, políciou a advokáciou a rozhodujú od buka do buka, teda lepšie povedané od úplatku k úplatku. Prehnitosť tohto súdneho systému začína byť už tak viditeľná, že sa nedá už za nič skryť.

Ešte je treba dodať, že tento systém nevznikol za ostatných vlád Fica, za jeho vlád sa len upevňoval, tento systém tu prežil od predchádzajúceho režimu a len si hľadal svoj spôsob "realizácie", ktorý sa rokmi vybrúsil! Veď som zažil ako s nami cvičili súdy v kauzách siskárov - lexovcov, privatizérov či iných dobrých mečiarovcov.

Len si pozrime jeden prípad, zavlečenie sa nám podarilo napriek strašnému odporu vyšetriť, predložili sme ešte 27.11.2000 obžalobu na Okresný súd Bratislava III., sudca trestné stíhanie zastavil, vraj amnestia, len si pripomeňme, že na tomto súde bol predsedom súdu sudca, ktorý je v súčasnej dobe ako sudca KS Bratislava trestne stíhaný v Búrke, po ňom nastupujúci predseda pre vzťahy s Kočnerom musel utiecť do advokácie a súdny spis napriek zrušujúcemu rozhodnutiu parlamentu a ÚS SR "čaká" po nezmyselnom predložení Súdnemu dvoru EÚ na rozhodnutie o prejudiciálnych otázkach. Zatiaľ sme sa nikde, takmer ani o centimeter nepohli. A to sme ešte nezačali čistenie na prokuratúre či v polícii, akoby všetci čakali, že to prehrmí.“