Vladimir Putin v politickej ofenzíve

13.12.2021

Krátko po videokonferencii medzi Joe Bidenom a Vladimírom Putinom a po jeho stretnutí s indickými predstaviteľmi sa chystá ďalšia významná politická schôdzka. Predseda ČĽR Si Ťin-pching plánuje rozhovor s prezidentom RF Vladimirom Putinom cez videokonferenciu v stredu 15. decembra, povedal hovorca čínskeho MZV Hua Chunying.

"Si Ťin-pching plánuje 15. decembra rozhovor z Pekingu s Vladimirom Putinom vo formáte videokonferencie," hovorí sa vo vyhlásení diplomata. Iné podrobnosti uvedené neboli.

Predchádzajúca schôdzka lídrov sa tiež konala online 28. júna, bola časovo naviazaná na 20. výročie podpísania rusko-čínskej Zmluvy o dobrých susedských vzťahoch, priateľstve a spolupráci.

Začiatok Olympiády

Prezident RF Vladimír Putin predtým povedal, že plánoval cestu na začatie Olympiády v Pekingu. "Plánoval som cestu na začatie," povedal Putin na investičnom fóre Rusko pozýva! v odpovedi na otázku, či by sa chcel pozrieť na Olympijských hrách na hokej, zjazdárov alebo sa stretnúť s predsedom ČĽR Si Ťin-pchingom. Olympijské hry v Pekingu sa majú konať od 4. do 20. februára 2022.