Vládnu svetu naozaj sociopati a klamári? Boris či Donald všetko jedna ...

09.07.2020

Neter amerického prezidenta Donalda Trumpa vo svojej knihe tvrdí, že svojho strýka považuje za sociopata a nepoučiteľného klamára, ktorého megalomanstvo, nevzdelanosť a arogancia môžu ohroziť budúcnosť Spojených štátov. Výňatky z ostro kritickej knihy Mary Trumpovej, ktorej vydaniu sa na súde neúspešne pokúšala zabrániť Trumpova rodina, dnes zverejnili americké média. Mary Trumpová upozornila napríklad na to, že terajší prezident podvádzal na prijímacích skúškach na vysokú školu.

Kniha s názvom "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Príliš mnoho a nikdy dosť: Ako moja rodina stvorila najnebezpečnejšieho muža sveta) zatiaľ v USA ešte nevyšla. Nakladateľstvo Simon & Schuster hodlá očakávaný bestseller do kníhkupectiev distribuovať BA budúci týždeň, vybrané americké media ale už v predstihu dostali výňatky, z ktorých dnes detailne citujú.

Podľa stanice CNN sa Trumpová v knihe podrobne zaoberá detstvom svojho strýka, ktorý je mladším bratom jej otca Freddyho, a tvrdí, že ho drasticky poznamenali nevyberavé výchovne metódy otca Freda. Server Indeoendent preto označil jej vydanie za rodinné pamäti kombinované s pokusom o analýzu Trumpovej osobnosti

Mary Trumpová je klinický psychológ a hodne sa venuje aj svojmu otcovi, ktorého podľa nej jej dedko "zničil" a on potom bojoval so závislosťou na alkohole a zomrel v roku 1981.

"Jediným dôvodom, prečo Donalda nestihol rovnaký osud, bolo to, že vďaka svojej osobnosti šiel svojmu otcovi po ruke. Toto totiž sociopati robia : bezohľadne a účinne využívajú druhých pre dosiahnutie vlastných cieľov a netolerujú pritom žiadny nesúhlas či odpor," cituje CNN z knihy.

Podľa Trumpovej túto taktiku využil Trump už ako dospievajúci mladík pri prijímacích testoch na vysokú školu. Vtedy vraj kvôli vlastným nevalným výsledkom v škole zaplatil chytrejšiemu známemu, aby testy SAT napísal za neho.

V inej časti Trumpová popisuje aj skeptický pohľad, ktorý mala celá rodina na vstup Donalda Trumpa do politiky. Prezidentova sestra Mary-Anne Barryová vraj vtedy tvrdila, že jej brat je "klaun" a že jeho snaha o získanie najvyššieho úradu mu nikdy nemôže vyjsť.

"Donald je jednoducho slaboch, jeho ego je krehké a on ho musí neustále posilňovať, pretože hlboko v sebe tuší, že nie je tým, kým tvrdí, že je," napísala Trumpová, podľa ktorej životnú stratégia amerického prezidenta určilo silné citové strádanie v detstve.

Proti vydaniu knihy sa v júni postavil prezidentov brat Robert Trump, podľa ktorého Mary Trumpová porušila zmluvu, ktorú podpísala pri dedičskom konaní o pozostalosti po svojom dedkovi a otcovi terajšieho prezidenta Fredovi Trumpovi. V nej sa podľa neho vraj zaviazala ku mlčanlivosti. Trumpova administratíva sa predtým neúspešne snažila na súde domôcť sa tiež zastavenia publikácie memoárov niekdajšieho prezidentovho poradcu Johna Boltona, ktoré sú voči prezidentovi rovnako značne kritické.

K citáciam z chystanej knihy sa teraz krátko vyjadrila aj hovorkyňa Biekeho domu Kayleigh McEnanyová. Podľa nej sú obvinenia v nej obsiahnuté absurdné a nepravdivé."Zatiaľ som tu knihu nevidela, ale je to kniha lží,"uviedla.

Záverom len toľko. My na Slovensku sa rozčuľujeme nad tým, že predseda parlamentu opísal väčšinu svojej diplomovej práce. No a za terajšieho "pána sveta" urobil prijímačky jeho sluha za pár dolárov... zdá sa, že takýmto ľuďom patrí dnes svet a my všetci v ňom môžeme už len ticho rozmýšľať, kedy a čo sa to stalo s niekdajšou morálkou a hodnotami.

PS: a miesto tých troch bodiek v názve si môžete slobodne doplniť slovo, ktore vás v tejto chvílu prvé napadne.