Vodu káže - víno pije?

15.07.2021

Prvá viceprezidentka Policajného zboru (PZ) Jana Maškarová odmieta tvrdenia vo výpovediach bývalého námestníka SIS Borisa Beňu i niekdajšieho riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa.

Vyjadrenia označuje sa nepravdivé a ohradzuje sa voči nim. Uvádza to v stanovisku, ktoré poskytol hovorca Prezídia PZ Michal Slivka.

"Zodpovedne uvádzam, že v súvislosti s trestnou vecou prípravy úkladnej vraždy vyšetrovateľa Jána Čurillu, som Borisovi Beňovi neposkytla absolútne žiadne informácie," konštatuje Maškarová. 

Zdôrazňuje, že všetky okolnosti uviedla vyšetrovateľovi Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR za prítomnosti prokurátorky Generálnej prokuratúry SR.

Záverom musíme dodať, že naozaj kto by už len mohol pochybovať o tom, že by policajná viceprezidentka mohla nedodržovať svoje zákonné povinnosti…

Azda len ten, kto by si všimol ako viceprezidentka dodržuje povinnosť nosiť rúšku tak “aby zakrývala ústnu dutinu a nos”. No čo už - čo je dovolené bohu, nie je dovolené volu!