Za posledné dva týždne požiadalo o dávky v nezamestnanosti v USA 10 miliónov Američanov.

03.04.2020

Čelí svet novej svetovej ekonomickej kríze? Za posledné dva týždne prišlo o zamestnanie v USA 10 miliónov amerických občanov. Včera túto informáciu potvrdil americký úrad pre nezamestnanosť.

Na základe tejto informácie Wall Street zrejme zažila implóziu, ktorá má svoju podobu len v 30-tých rokoch minulého storočia pri takzvanej "veľkej depresii" - veľká hospodárska kríza -, svetovej hospodárskej kríze v 30-tych rokoch minulého storočia. Vzhľadom na previazanosť svetových ekonomík, toto chvenie z hlavnej svetovej ekonomiky pocítili a v budúcnosti pocítia všetky svetové ekonomiky.

Kalifornia 1933 chudobná roľnícka rodina

Americké očakávania o rýchlom "prechodení" krízy spôsobenej koronavírusom úplne vymizli a ľudia v USA si začínajú uvedomovať realitu, že nastáva čas globálneho strádania a možno opätovnej globálnej krízy ako v 30 tych rokoch.

Wall Street pred budovou burzy NYSE 24.októbra 1929 "Čierny štvrtok"

Len za minulý týždeň prišlo o zamestnanie 6,6 milióna Američanov a požiadali štát o podporu v nezamestnanosti. Takýto stav obrovského prepúšťania v USA zažili do minulého mesiaca Američania naposledy v roku 1982, kedy prišlo o zamestnanie za týždeň takmer 700 000 Američanov. Predtým to bolo len v stave "veľkej depresie" v roku 1929 po krachu New Yorskej burzy.

Na Slovensku prepustil len Decodom 900 ľudí, Strojárne Detva rovnako 900 ...

V meste New York včera prišlo o život v dôsledku koronavírusu 1500 ľudí a starosta mesta uviedol, že pľúcne ventilátory im vydržia už len na 6 dní. Situácia je alarmujúca.

Prezident Trump konečne odporučil občanom nosenie rúšok. Zatiaľ nezáväzne...