Zdá sa, že mainstreamom organizovaný puč v ČR dostáva na frak

23.10.2021

Včera navštívil prezidenta Zemana v nemocnici bývalý prezident Václav Klaus. Zotrvali v rozhovore celých 50 minút. Klaus chcel Zemana podľa svojich slov povzbudiť. "Je to výraz mojej lojality voči niekomu, koho poznám pol storočia a kto mi dnes pripadá úplne osamotený," napísal Blesku. So Zemanom sa rozprávali, politiku podľa Klausa veľmi neriešili.

"Po pánoch Vystrčilom (predseda Senátu ČR) a Fischerom vytvorenej atmosfére v našej krajine som vôbec neočakával, že je prezident schopný viesť so mnou dlhých päťdesiat minút normálnej konverzácie," uviedol Klaus.

Choroba podľa bývalého prezidenta Zemana oslabila a posunula jeho priority a témy, ktorými sa zaoberá. "Viac hovoril o svojom zdraví než o svojich politických protivníkoch. Ale toho, kto sú jeho politickí protivníci, si je veľmi dobre vedomý, "podotkol Klaus.

Domnieva sa, že Zeman si z nemocnice nemôže byť vedomý všetkého, čo sa okolo jeho osoby vonku deje. Z jednotky intenzívnej starostlivosti nie je podľa Klausa možné vidieť všetky súvislosti, nieto ich hĺbku.

"O to menej môže rozkľúčovať podivné hry, ktoré za múrmi nemocnice rozohrávajú senátne nedočkavci. Mieru nenávisti, ktorá voči jeho osobe vzniká, nechápe. Nemyslím ale, že je to stratou súdnosti, "dodal Klaus.