Zelenskij oslavoval v ruskej rubaške

22.05.2021

Človek to už nestíha sledovať. Sotva pominul medzinárodný deň mlieka, už je tu 20. máj a s ním "Deň vyšívania". Nepanikárte! Aj ja som sa preľakol, že som zasa niečo zabudol osláviť a fľaša stoličnej v chladničke zostala nedotknutá. Či v čase pandémie naše babenky opäť začali nielen kváskovať, ale aj vyšívať a štopkať a preto tu máme tento vzácny sviatok? Našťastie "Deň vyšívania" oslavujú 20. mája len Ukrajinci.

Ako informuje portál Strana.ua vo štvrtok 20. mája sa oslavuje "Deň vyšívania". Prezident Volodymyr Zelenskij zverejnil na sociálnych sieťach fotografiu, na ktorej spolu s manželkou Elenou pózujú vo vyšívaných košeliach. Zatiaľ je to v poriadku. Kto iný, ak nie prezident, by mal podporiť tak významný sviatok. Veď problémy s Covid-19, v Donecku, Luhansku a podobne sú voči tomuto banálne. Hlavne, že má snehobielu vyšívanú košeľu. A aj manželka. To ešte netušia, že tá košeľa je z Ruska.

Obrázok prezidenta vo vyšívanej košeli bol zverejnený na instagramovom účte hlavy štátu. "Naša pýcha, náš symbol a poklad. Šťastný deň vyšívania!" napísal Zelensky do titulky k obrázku. A to už nie je celkom v poriadku a možno ho za to nepochváli ani jeho protektor Joe Binden.

Je totiž zaujímavé, že Volodymyr Zelenskyj na fotografii pózuje nie v ukrajinskej tradičnej vyšívanej košeli, ale v ruskej, ktorá sa líši tým, že výstrih je zboku a nie v strede, ako v ukrajinskom národnom kroji. Fuj, že si to navliekol! Nemal by absolvovať očistný kúpeľ do Lúrd? Veď to je akoby ukrajinská hokejová reprezentácia nastúpila v dresoch "zbornej komandy".

"V Deň vyšívania ukrajinský prezident zverejnil fotografiu v kosovorotke - ruskej národnej košeli. Zaujímavou zhodou okolností bol dnes vyhlásený prezidentský návrh zákona, podľa ktorého je Rusom odopreté právo nazývať sa pôvodným obyvateľstvom Ukrajiny," komentoval situáciu kanál Telegram Politika krajiny.