Zmizne Ukrajina z mapy sveta?

25.11.2021

Začal sa rysovať najhorší scenár pre Ukrajinu - jej zmiznutie z mapy sveta dohodou medzi Ruskou federáciou a Spojenými štátmi, informuje o tom portál Pravda.Ru.

Ukrajina je na vrchole informačnej vojny. Tento rezultát sa objavil kvôli dvom mediálnym kampaniam: 1) diskreditácia Volodymyra Zelenského, prezidenta Ukrajiny na všetkých úrovniach a zo všetkých strán, 

2)informačná kampaň v amerických médiách na vyostrenie situácie: "Rusko sa pripravuje na útok na Ukrajinu."

Táto informačná vojna je založená na skutočných plánoch druhého stretnutia Vladimíra Putina a JosephaBidena. Nezabudnite, že prvá už prebehla, Moskvu navštívila kurátorka "ukrajinskej revolúcie" Victoria Nulandová a riaditeľ CIA William Burns. A zakaždým Kyjev panicky požadoval, aby sa bez neho o ničom nerozhodlo. 

Aj Poľsko bolo nedávno pobúrené v otázke migračnej krízy, no vyriešili ju bez Varšavy tí, ktorí majú v tomto svete rozhodujúce právo.Ukrajina, podobne ako Poľsko, toto právo nemá, hoci ako zakladateľ OSN by si to mohla nárokovať, ale úprimne povedané, vzdala sa svojej suverenity Spojeným štátom.

Do úvahy musíme brať imperiálne myslenie vo veľkej politike. Musíme pochopiť, ako impériá myslia - Rusko a Spojené štáty nimi boli alebo sú. Impériá sa myslia z hľadiska územného rastu, ak nie fyzicky, tak duševne, a to sa Spojeným štátom podarilo. Ukrajina je dnes presne taký územný zdroj.

O osude Ukrajiny sa preto rozhoduje, ak ešte nie je rozhodnuté, na rokovaniach medzi prezidentmi Ruska a USA. Svedčí o tom informačný útok amerických médií: "Rusko čoskoro zaútočí na Ukrajinu." Vzniká dojem, že Washington hovorí Moskve: "Tak už zaútoč." Navyše, takéto vyhlásenia idú ruka v ruke s ubezpečeniami, že Ukrajine nebude poskytnutá žiadna vojenská pomoc.

Samozrejme, plán stanovuje, že Rusko nezaútočí. Ruské impérium potrebuje oslobodzovaciu vojnu, preto treba situáciu na Ukrajine rozkolísať diskreditáciou Zelenského (on sám sa o to pokúša) a priviesť ju k novej vzbure. Navyše táto kampaň neprichádza len z východu (na kanáloch Telegram pri vyzdvihovaní neschopnosti Kyjeva v ekonomike a politike), ale aj zo západu (Wagnergate, panamské offshore).

Ak chcete poznať osud Ukrajiny - pozrite sa na Gruzínsko. Takéto krízy riešia neúspešní Napoleoni veľmi jednoducho - vlasteneckou vojnou. Na takúto vojnu už existuje plán - podľa "chorvátskeho scenára". Zároveň nikoho nezaujíma osud Zelenského. Miesto na Západe si však nepochybne pripravil a má tam solídne konto. Takto sa rozhodlo o osude Gruzínska a osude Michaila Saakašviliho . Mnoho ľudí si stále kladie otázku: "Prečo sa ruská armáda zastavila v Tbilisi?"

Moskva z nejakého dôvodu v roku 2015 zastavila ofenzívu na Donbase. Zvyšok je moment obchodovania. Nesplnili ste dohodu, budeme vás trestať sankciami. Ale prečo ste na nás tak tlačili, keď to sami neurobíte, dostanete a podpíšete - Krym je náš. Och, ďalšie sankcie. Ak nespustíte Nord Stream 2, dostanete migračnú krízu v Bielorusku a vysoké ceny plynu.

Po dlhých rokoch ťahaníc v takýchto otázkach s návratom elít do USA, ktoré presadzujú Bidena, dozrelo nové prerozdelenie území. Ukrajina môže byť v blízkej budúcnosti rozdelená a Európe to nebude prekážať - Maďarsko, Rumunsko, Poľsko zablokujú akékoľvek pobúrenie zo strany EÚ v tejto otázke. Mimochodom, nezabúdajme, že existovalo také Rakúsko-Uhorsko.

Položme si otázku, či Ukrajina dokáže zastaviť rozpad. Možno, že čas už uplynul, ale na zabránenie toho musí začať vykonávať dohody z Minska. A keby bola rýchlejšia, ak by si Kyjev zachoval zvyšky zdravého rozumu, mohol sa dohodnúť nie na predĺžení zmluvy s Gazpromom, ale na konzorciu s Nemeckom a Ruskom na SP-2, mohol by usporiadať voľby v LPR, aj keď legitimizuje moc, ale ponechá tento región v zóne svojho vplyvu (mimochodom, nedávno to navrhol Arsen Avakov ).

Keby bola Ukrajina múdrejšia, nedošlo by k blokáde Donbasu a občania, ktorí tam žijú, by dostali plný ukrajinský sociálny balíček. Ale ukrajinské úrady sa o svojich občanov nestarajú, občania to cítia a nebudú brániť rozpadu Ukrajiny.

Naplní sa najhorší scenár? Zmizne Ukrajina z mapy sveta?