Mafián, ex-prezident, podvodník, či politik –  všetko jedna rodina?

27.02.2020

Slovenskom otriasajú videá, kde sa otvorene bavia údajný bývali šéf podsvetia Popradu Reichel alebo ďalší poskok podsvetia, či sám Andrej Kiska o jeho kšeftoch, ktoré prebiehali počas "podnikateľských aktivít" v Poprade a okolí. Konštatuje sa tam, že samozrejme pán exprezident vedel, že pozemky, ktoré kupoval boli ukradnuté a podvodom získané cez falšované vydržania.

Toto v podstate konštatoval aj dnes už europoslanec Radačovský - ešte v pozícii sudcu - vo svojom spontánnom vystúpení pred médiami tesne po rozhodnutí sporu dr. Franc vs Kiska v kauze ukradnuté pozemky.

Premostením a s trochou logickej úvahy je možné vyvodiť záver, že každý veľmi majetný "podnikateľ" - akým je bezpochyby Kiska, Majský, Kočner - ktorých majetné impériá vznikli v 90-tých rokoch, tak mohli podobným spôsob nadobudnúť svoje bohatstvo. Ako sa hovorí - za každým veľkým majetkom je aspoň jeden veľký zločin...


Klamstvo, zlodejiny, krádeže, úplatky a podobná závažná protispoločenská činnosť, ktorej dával "zelenú" tento pseudodemokratický v skutočnosti však mafiánsky systém, vybudovaný na "poctivom" sa delení s orgánmi vykonávajúcimi "aspoň na oko" spravodlivosť. O nedôveryhodnom justičnom systéme na čele s jej politicky nominovanými riadiacimi úradníkmi, sudcami, prokurátormi azda už nik v dnešnej dobe nepochybuje.

Postupné vyplavenie špiny z vrcholu ľadovca, či skôr z Kočnerovej pandorinej skrinky, je len kvapkou v mori hnusu a korupcie, ktorá je dnes ako doma na celom Slovensku. Dnes si však už každý racionálne zmýšľajúci jedinec vie aj plasticky predstaviť o akú mafiánsku štruktúru sa v skutočnosti jedná a nikto nemá ilúzie o tom, že týmto posluhovačom oligarchov a mafie nie je nič sväté.

Ale vráťme sa ku Mečiarovi, Majskému , Kočnerovi či Kiskovi. Aký je rozdiel medzi praktikami jedného a druhého ? Vyzerá, že žiadny. Jeden lúpil a dnes tušíme, že aj vraždil, druhý len lúpil, tretí možno len podvádzal - všetko preto, lebo verili v svoju beztrestnosť na báze kúpenej justičnej siete. Veď prečo si Kiska dovolil vratky DPH, tak ako Baštrnák? Veď presne preto. Veril tiež v politického sluhu s menom justícia. Pamätáme si, že aj "pekelníka" Čižnára, ešte ako prezident, údajne neúspešne žiadal o "asistenciu" pri svojich kauzách... Kšeftári na jedne strane, kšeftári na druhej strane.

Veď prečo by sa aj nedohodli? "Rozumný" sa dohodne, veď im predsa patrí štát a v rukách majú spravodlivosť. A navonok svorne ľuďom tvrdia, že štát patrí ľuďom. No veď viete - jedna pravda dovnútra a rozprávka navonok. Taký slovenský Matrix. Poťukajú si potom v súkromí na čelo, ako im to ten volič zase spapal aj s navijákom a nasleduje výbuch ich zdravého smiechu do hrsti, samozrejme v súkromí.

Áno, Kočnerovej bande klepli po prstoch, ale čo iné bandy? Bolo by naivné si myslieť, že v týchto "kšeftoch" so spravodlivosťou nepokračujú aj teraz iní "kočnerovia", či iné justičné orgány, alebo ich pričinliví asistenti ako predajní znalci a pod. Čítajte TU! Ak to stále vynáša. Chvíľku sa teraz úradníci skľudnia, spočítajú straty, ale lakotnosť je obrovská! Nájdu bezpečnejšie kanály obchodovania a pokračujú ďalej, veď "podnikatelia" ich pre svoj biznis predsa potrebujú.

Tak povedzte milí čitatelia, je medzi nimi nejaký zásadný rozdiel? Klamú, kradnú, lúpia a potom si vybavujú beztrestnosť.