Je aj programové vyhlásenie vlády SR v blackoute?

19.04.2020

Igor Matovič nedávno uviedol:"Ľudia nás zvolili na boj s korupciou a teraz musíme miesto toho bojovať s koronavirusom..." Čítajte TU!

Možno do istej miery pochopiť, že sa otázka boja proti korupcii dostala na čas do úzadia. No nie je pravdou, žeby boj a to najmä proti justičnej skorumpovanej mafii, ktorá prerástla ako systém súdnictva, tak prokuratúry a polície v úzadí mal aj zostať.

Naopak Igor Matovič si musí ujasniť priority - koronavirus tu síce je a bude možno ešte 3 mesiace alebo azda aj rok. Ale justičná mafia, ktorá otravuje ovzdušie tohto štátu tu je už od jeho vzniku!

A aj keď sa denne nezverejňovali štatistiky koľkým ľuďom zničila životy, tak nie je menej nebezpečná. Žitie s permanentnou nespravodlivosťou determinovanou zásadou "Kto dá viac...", sa stalo pre mladých ľudí už takou samozrejmosťou, že dokonca aj malé infúzie nových mladých sudcov, prokurátorov či policajtov do týchto inštitúcii sa minulo účinkom.

Ak totiž možno až 80% ich členov aktívne alebo pasívne spolupracuje na deštrukcii práva, spravodlivosti a teda samotnej podstaty právneho štátu, tak je zrejmé, že zvnútra týchto inštitúcii je márne očakávať ich ozdravenie. Ak by sa tám aj takí jednotlivci nebodaj prejavili, bol by to len krátky jav ukončený podľa zásady "Veľa psov, zajacova smrť!"

Preto len Igorom Matovičom sľubované razantné kroky novej vlády a jej rýchle a zasadne personálne zmeny na kľúčových pozíciách v súdnictve, polícii ale najmä v prokuratúre, ktorá už smrdí naozaj po hlave ako celok, môžu ešte dať šancu tomuto stále ešte mladému štátu. Inak sa spochybní v očiach ľudí celé opodstatnenie rozdelenia bývalého Československa... v tej dobe sa korupčné živly báli aspoň federálnych orgánov, do ktorých sa im nikdy nepodarilo na 100% prerásť.

A teraz u nás? Pozrite sa na to, ako "úspešne" prenikli ľudia, o ktorých to už aj vrabce (ale nielen ony) čvirikajú, že aktívne napomáhali usvedčenym mafiánom až na samotný vrchol prokuratúry,

či ako sa pokojne infiltrovali už aj do ústavného súdu SR!

Oprávnene preto očakávame, že sa tieto priority dostanú do programového vyhlásenia novej vlády. No kým pred voľbami Igor Matovič chcel pomaly celý program vytvoriť na báze transparentného občianskeho referenda, tak teraz sa verejnosť nedozvedela a to ani deň pred hraničným dátumom jeho predloženia na schválenie do parlamentu o jeho obsahu nič...

Preto niet divu, že sa prezidentka republiky Zuzana Čaputová vo štvrtok 16.4. nakrátko stretla s ministrami spravodlivosti a vnútra vlády SR. Predmetom stretnutia bolo programové vyhlasenie vlády SR, ktorá ho musí najneskôr 21.4. predložiť v parlamente BA schválenie. Keďže dodnes o ňom niet žiadnej bližšej informácie, je zrejme, že aj ona je tým znepokojená. K tomuto stavu Zuzana Čaputová uviedla:

"Rozumiem, že programové vyhlásenie vlády vzniká v mimoriadnej situácii. Jeho obsah je však veľmi dôležitý pre kroky vlády aj po skončení krízy. Viac než počet strán programového vyhlásenia ma preto zaujíma, či v ňom obsiahnuté opatrenia budú v súlade so spoločenskou objednávkou vyjadrenou občanmi vo voľbách, ako aj s prísľubmi politických strán, najmä v prioritných oblastiach, ktoré sledujem. Tie totiž boli aj obsahom povolebných rozhovorov s politickými stranami. Doposiaľ nemám z úradu vlády znenie Programového vyhlásenia vlády a nie je zatiaľ k dispozícii ani verejnosti. Priestor na širšiu odbornú a politickú diskusiu navrhovaných opatrení už teda nebude."