Kedy konečne Kočner spustí Sicílsku áriu?

24.04.2020

Dnes celá verejnosť sleduje s údivom ako sa najviac kontroverzná a proskribovaný občan Slovenskej republiky Marián Kočner vysporadúva so svojim väzobným stíhaním.

KOČNER POČÍTA S MOŽNOSŤOU SKORÉHO PREPUSTENI Z VÄZBY

V podstate nebadať na ňom nejaké zúfalstvo, dokonca po poslednom výsluchu v trestnej veci sudcov z jeho mobilu (NAKA obvinila 13 sudcov z korupcie a zneužitia právomoci verejného činiteľa), kde sa začína čím ďalej tým viac skloňovať generálny prokurátor Jaromír Čižnár, žoviálne vraj uviedol, že keď sa konečne dostane z väzby, tak usporiada 6 hodinovú tlačovku. Toto uviedol údajne policajný zdroj jednému z mainstreamových médí.

Evidentne teda počíta i s tou možnosťou, že sa dostane čoskoro z väzby a bude na slobode. Zároveň, asi plánuje aj to, že povie verejnosti o pozadí svojho stíhania, resp. iných zákulisných obchodných praktík so spravodlivosťou. Nie div, že ho včera viedli na výsluch v Nitre v nepriestrelnej veste ale dokonca aj s prilbou...

BUĎ CHCE ZAČAŤ "SPIEVAŤ" A TÝM SI ZABEZPEČIŤ ZMIERNENIE TRESTOV, ALEBO VYŠETROVATELIA PUSTILI KAČICU

Empíria hovorí, že všetci odsúdení začali "spievať" na svojich kumpánov po uložení doživotného trestu odňatia slobody. Vtedy sa totiž rozplynie ich reálna možnosť na to, že ich kumpáni a obchodný partneri zo strachu podniknú zákulisné akcie na súd, aby ich dostali spod trestnej sankcie. Cítia sa potom podvedení a nemôžu zniesť, že oni zhnijú v žalári, kým ich komplici a obchodní partneri si behajú po slobode.

Presne takýto príklad v podstate predviedol Mikuláš Černák, avšak dnes už je nepravoplatne odsúdený aj jeho dlho unikajúci komplic Kán, ktorého vo veľkom štýle "obhajoval" dokonca aj na generálnej prokuratúre. Kto iný ako čestný muž a verný - neverný priateľ Mariána Kočnera pán Mgr. Peter Šufliarsky...Čítajte TU!

Tak nejako ako v prvopočiatkoch podozrenia Mariána Kočnera z vraždy Jána Kuciaka aj samotný generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

Alebo sa jedná o vypustenú novinársku kačicu, aby sa vystrašili tí, ktorí sú zapletení v tých korupčných a mafiánskych pavúčinách a pokúsili sa o nejakú akciu voči Mariánovi Kočnerovi.

Logicky majú možnosť ho zachrániť, alebo sa pokúsiť odstrániť, aby už nezaspieval a nepoukázal na mafiánske siete, ktoré by mohli veľmi jednoducho nasmerovať dôkaznú situáciu proti oligarchom. Určite i z toho dôvodu je Marián Kočner pri prevozoch na výsluchy lepšie strážený ako Donald Trump.

AKO BY SI MOHOL POMOCŤ KOČNER USVEDČUJÚCIMI VÝPOVEĎAMI ?

Mariánovi Kočnerovi hrozia obžaloby za približne dvadsať spáchaných skutkov a trestné sadzby sa pohybujú od 5 až po výnimočný trest doživotia. Trestný zákon Slovenskej republiky však nepozná spočítavanie trestu, ale takzvané konzumovanie, čo znamená, že najvyšší trest, ktorý páchateľ za spáchanie skutkov obdrží skonzumujú nižšie tresty. Samozrejme, vždy prihliada senát trestného súdu, či sa obžalovaný podieľal na objasňovaní skutku, priznal sa k nemu a podobne. V takom prípade mu samozrejme môže byť podľa logického uváženia súdu daný nižší trest.

V prípade Kuciakovej vraždy to bude 25 ročný trest. Tento by potom v podstate skonzumoval všetky nižšie tresty, ak by sa k ním Kočner popriznával. Zabezpečil by si tým možnosť vyjsť na slobodu už po 19 rokoch. Súčasná väzba by sa mu započítala do výkonu trestu, a teda by mu ostávalo už len 18 rokov väzenia. Teraz sa mu to môže zdať síce neuveriteľné, ale po momente verdiktu v prípade Kuciakovej vraždy, by to mohol vnímať obvinený Kočner o dosť s inou optikou.

ČO BY ZÍSKALA SPOLOČNOSŤ KOČNEROVÝM ODHALENÍM MAFIÁNSKEHO ZOSKUPENIA VO VNÚTRI JUSTIČNÝCH ORGÁNOV?

Či si Kočner odsedí doživotie, alebo 19 rokov je pre občanov Slovenskej republiky v podstate jedno, samozrejme, až na výnimku rodičov nebohého Janka a Martiny. Na druhej strane, spoločnosť stigmatizovaná a dlhodobo traumatizovaná mafiánskym spôsob riadenia štátu, kedy justičné orgány pristupujú k spravodlivosti ako ku obchodnému artiklu, by si určite vydýchla rozpletením mafiánskych štruktúr a ich jednotlivých kľúčových osôb. 

Slováci by boli asi značne prekvapení, kto a koľko si nahrabal a kto každý obchodoval so spravodlivosťou a za koľko. Táto mafiánska vendeta zo strany Kočnera voči tým, ktorí mu v ťažkej chvíli nepomohli by mohla vyplaviť také príbehy, ktoré by mohli slušného človeka strašiť zo spania.

TEŠÍME SA NA VAŠU SICÍLSKU ÁRIU PÁN KOČNER, ČÍM SKÔR ZAČNETE, TÝM SKÔR SI MOŽETE ZACHRÁNIŤ KOŽU OD DOŽIVOTIA

Ako bolo uvedené vyššie, čím skôr Kočner začne, tým skôr môže na jeho osobu zmeniť pohľad aj verejnosť, keď pocíti, že sa priznal a skutky oľutoval a zároveň natrel svojich justičných kumpánov. Stačilo by k výpovedi Petra Tótha o podplácaní pána generálneho prokurátora Čižnára a vybavovaní na vtedajšej Krajskej prokuratúre pridať napríklad výpoveď pána Kočnera a niekto by mohol mať veľmi úzko.

To ako to nakoniec naozaj bude sa dozvieme už čoskoro.