Kočner navštívil Mojmíra Mamojku na Porsche Cayenne

05.05.2020

"Nemôžem ísť ku sudcovi Ústavného súdu svojim autom a ja telefón nechám v mojom aute," písal Kočner Hatinovej. Obaja sa poznali ešte z čias, keď bola Hatinová vydatá za Slavomíra Hatinu ml syna veľkoprivatizéra Slovnaftu. Polícia dokonca podľa Plus 7 dní riešila v roku 2013 trestné oznámenie, že Kočner a Hatinová si u zločineckej skupiny sýkorovcov za 150 000 eur objednali likvidáciu mladého Hatinu...

"Prišiel by som cca 10:00, 11:15 by sme odišli za pánom Mamojkom k Sencu," písal Marián Kočner 13.júna 2018 svojej milenke Miriam Hatinovej, ktorá ho častovala prezývkou Boh. Spolu vlastnia aj firmu AYUR GANESH, ktorá sídli v bytovke Five Star Residence, kde Kočner podľa obvinenia robil daňové machinácie s bytmi. Miriam obvykle jazdí na Porsche Cayenne.

Komunikácia pochádza z obnovených dát, ktoré zhromaždili vyšetrovatelia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Sudca Mojmír Mamojka stretnutie s Kočnerom v minulosti vysvetľoval zmätočne. Údajne len dával Kočnerovi obchodno-právnu radu. Kočner z väzby v takzvanom motáku spomínal Mamojku znovu. "Chcem vedieť, prečo zlyhal Mamojka. RF to mal vybaviť?" mal odkázať Kočner Petrovi Tóthovi. RF údajne mal byť Robert Fico.

Tóth ako svedok potvrdil, že Kočnerovi právnici ho požiadali, aby navštívil Mamojku a odovzdal mu obálku s neznámym obsahom.

Tiež mal sudcovi odkázať, že ho Kočner pozdravuje a žiada ho, aby sa angažoval vo veci jeho podania na Ústavný súd. Mojmír Mamojka reagoval pôvodne tak, že stretnutie poprel. "Vôbec neviem o čo v danej veci malo ísť, neuskutočnilo sa žiadne stretnutie," doplnil sudca Ústavného súdu SR. No proti tomu stojí informácia Denníku N zo 4.mája, že "podľa odpočúvania tajnej služby si ho naozaj dohadovali."

Keďže sa o prípad údajne skorumpovaného sudcu intenzívne zaujímame, viackrát sme vo veci oslovili jeho samého a aj predsedu Ústavného súdu JUDr. Ivana Fiačana. Kým Mamojka nám ani neodpovedal, predseda ústavného súdu stereotypne odpovedá, že "čaká na podklady"... údajne sa následne rozhodne, či podá na jeho ctihodnosť Mojmíra Mamojku návrh na disciplinárne konanie pléna Ústavného súdu SR alebo nie. Čítajte TU!

A dodatok - Bratislava 5. mája (TASR)

Ak bude ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vidieť, že predseda Ústavného súdu (ÚS) SR Ivan Fiačan nekoná voči sudcovi ÚS Mojmírovi Mamojkovi, tak zaujme najneskôr v stredu (6. 5.) stanovisko. Kolíková to uviedla v utorok po menovaní sudcov v Prezidentskom paláci.

Ku konkrétnym otázkam súvisiacim s Mamojkom sa Kolíková špecificky nevyjadrila. Uviedla však, že každý sudca akéhokoľvek súdu musí mať kredit, že svoje poslanie vykonáva v súlade so zákonom a ústavou. "Ak takýto kredit stratí, tak je množstvo spôsobov, ako by mohol skončiť vo funkcii. Jeden zo spôsobov je vzdanie sa, jeden zo spôsobov je disciplinárne konanie a prípadne aj trestnoprávna zodpovednosť," informovala Kolíková.

Ako dodala, v prvom rade je to otázka na samotného Mamojku, ako sa s tým vyrovná, a taktiež na predsedu ÚS SR Fiačana.
Rozhodnutie v súvislosti s Mamojkom predseda ÚS Fiačan zatiaľ nevykonal. Cez hovorkyňu Martinu Ferencovú odkázal, že "naďalej pokračuje v kontinuálnom, systematickom a dôslednom získavaní a vyhodnocovaní podkladov na svoje rozhodnutie vo veci možného disciplinárneho stíhania."