Kočnerov kamarát, ficov spolužiak, Gučíkov kamarát...

27.10.2020

Prokurátor Žilinka je priateľom Gučíka, ten zase pravou rukou a najlepším priateľom kontroverzného Ivana Kmotríka ...

V posledných dňoch vyšla na javo veľmi podstatná informácia o prokurátorovi Žilnkovi, toho času prokurátorovi Špeciálnej prokuratúry. Tento adept na post generálneho prokurátora má veľmi blízkeho priateľa - bývalú šedú eminenciu televízie TA 3. Nie je to nik iný ako pán Gučík.

DOŽIJEME SA NEBODAJ TOHO, ŽE PRAVÁ RUKA KMOTRÍKA BUDE RIADIŤ SVOJHO PRIATEĽA NOVÉHO GENERÁLNEHO - ŽILINKU ?

V poslednej dobe presiakli informácie, že mnoho vplyvných ľudí Slovenskej justície mali svojich vplyvných podnikateľských "obchodných atašé", alebo nazvime to lobbystov.

Novým generálnym prokurátorom by sa mohol stať aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Maroš Žilinka. Prezentuje sa ako bohabojný a nekompromisný prokurátor. Je však bez problému možné tomu veriť, ak sa jedná o blízkeho priateľa pána Gučíka, ktorý je zas najlepším priateľom kontroverzného podnikateľa Ivana Kmotríka, ktorý má zase tak blízko k bývalej vládnej garnitúre?

Aktivity podnikateľa Kmotríka v súvislosti s Národným futbalovým štadiónom sú momentálne preverované Národnou kriminálnou agentúrou v súvislosti s nadhodnoteným predajom. Pri tejto aktivite napomáhál aj široko medializovaný Ústav súdneho inžinierstva, a to nepriamo značne zdeformovanými čiastkami, ktorými ohodnotila Národný futbalový štadión...Viac čítajte TU! Chystala sa nová lúpež a USI prof. Kasanického opäť asistovala?

Zadávateľom posudku bol síce štát, ale zdá sa, že vyhrať na namodelovanej cene mal práve veľkopodnikateľ. Zostáva len dúfať, že predmetný prípad ako dozor konajúci prokurátor nemanažuje práve už spomínaný Maroš Žilinka. Aj keď, ako sme boli zvyknutí - naši ľudia sú všade - a za každého režimu chránení.

To že sa niekto s niekým pozná, nemôže mu byť pripisované primárne na závadu. No je otázka, či v niektorých časoch nemôže byť spoločnosť na určité známosti viac citlivá ako inokedy...napríklad na spolužiakov - Fico a Čižnár...

Slovensko je malá krajina, kde každý pozná každého, v politike a v justícii sa však tieto kontakty využívajú v podstate vždy v štýle "ruka ruku myje". Ty dnes pomôžeš mne - zajtra ja tebe. Táto "pomoc" v kruhoch nášho vrcholného orgánu ochrany zákonnosti - generálnej prokuratúry na čele s generálnym prokurátorom -však z nedávno známej minulosti neveští nič dobré. 

Viď tandem Trnka - Kočner, kedy dokonca z praktických dôvodov mal Marián kanceláriu priamo v budove Generálnej prokuratúry....

Zrodí sa azda nový tandem "troch bratov v triku" - Žilinka - Gučík - Kmotrík? No, bude záležať na obozretnosti vládnucej strany a poslancoch, ktorí nám pred voľbami sľubovali, "že už nikdy viac"! Uvidíme...