Konečne budeme majstri sveta v hokeji - porazíme všetkých superhokejkami!

28.05.2020

A je to tu. Činovníci nášho hokeja sa rozhodli , že konečne spravíme niečo pre návrat zašlej slávy nášho najobľúbenejšieho zimného športu. Ako sme písali, je niekoľko príčin úpadku nášho národného športu. Čítajte TU!

Páni zo SZĽH asi čítali náš analytický článok a tak sa rozhodli konať. Ale po svojom. Za najakútnejší problém považujú hokejky. Ale nie ledajaké, čo najdrahšie. Rozhodli sa nakúpiť juniorské v počte 13 tisíc kusov za 2,8 milióna eur. Kus za 215 €!

Pozreli sme sa preto bližšie aké možnosti ponúka trh ohľadom hokejok pre deti a mládež. Áno súhlasíme, mládeži je potrebné venovať čo najviac času a dať je najlepších trénerov. Ale myslíme si , že aj skromnejšia športová výstroj iste nebráni rozletu hokejových talentov.

Zalistovali sme na internete na stránku profesionálneho výrobcu a predajcu hokejok Bauer. A aké nás čakalo prekvapenie. Detská profesionálna hokejka stojí 73 €, juniorská 133 €. Na stránke sú uvádzané špičkové parametre daných športových potrieb.

Málili sa tieto hokejky naším najvyšším funkcionárom hokeja? Alebo je za týmto nákupom niečo iné, verejnosti nedostupné? Pokiaľ vieme deti a mládež rastú , vyvíjajú sa, takže určite spotrebujú nie jednu alebo dve hokejky počas sezóny. Môžeme si v tomto období dovoliť takúto rozšafnosť, 215 € na jednu hokejku? Je práve toto cesta ktorá vytrhne náš hokej z marazmu?

Budeme sa preto pýtať našich ctených funkcionárov, keďže tento nákup preplatilo MF SR, ako to myslia s oživením nášho v minulosti obdivovaného zimného šprotu číslo 1.