Mamojka konečne skončí - skončí spolu s ním aj vedenie Ústavného súdu?

20.04.2020

Včerajšie programové vyhlásenie vlády spôsobilo vrásky na nejednom oligarchickom a korupčnom sudcovskom čele. Ide totiž riadne zostra po korupcii, napomáhačoch korupcie, takzvaných prikrmovačoch a po ohýbaní zákona. Vláda trafila klinec po hlavičke a chce zaviesť funkčné zmeny v justícii.

REFORMA ZLOŽENIA ÚSTAVNÉHO SÚDU SR

Do týchto zmien sa chvalabohu vtesnal aj Ústavný súd Slovenskej republiky. Ten pritom akoby bol doteraz jediný intaktný voči politickým zmenám a tváril sa ako svätý za dedinou. Ja nič ja muzikant. 

Pán predseda ústavného súdu Fiačan sa obrazne - už viac ako tri mesiace - smeje celej verejnosti do očí svojím evidentným nekonaním vo veci "Kočnerovho a Ficovho" ctihodného ústavného sudcu Mamojku, o čom sme už informovali. Čítajte TU!

V jeho veci proste pán Fiačan nekoná a necháva celú vec ako sa hovorí "vyhniť". Počká si zrejme na koniec lehoty na disciplinárne stíhanie a takto pokryje svojho "pobratima" Mojmíra Mamojku?

MÁLO SERIÓZNE KONANIE PREDSEDU ÚSTAVNÉHO SÚDU VOČI KOČNEROVMU SUDCOVI

Neseriózne, netransparentné konanie zo strany predsedu ústavného súdu nesvedčí ústavnému súdu a ani Slovenskej republike ako takej. O dôvere občanov ani nehovoriac. Kto môže veriť takémuto ústavnému súdu, ak v ňom rozhodujú Kočnerovi a Ficovi ľudia a ešte sa k tomu neváhajú ani verejne priznať. Toto všetko doposiaľ kryl predseda ústavného súdu svojou nečinnosťou...

Sudca Mamojka neváhal ani zaklamať novinárom o svojom vzťahu s Kočnerom. Kedy bezproblémovo povedal, že ho nevidel a nerozprával s ním niekoľko rokov. Novinári však zo spisu trestného konania novinára Kuciaka vytiahli odposluchy, ktoré svedčili pravému opaku, a teda, že mali vrúcny priateľsky vzťah a dokonca Mamojka Kočnera pozýval k sebe domov. Peter Tóth, pravá ruka Kočnera, podľa jeho výpovede pred trestným súdom dokonca odniesol na pokyn Kočnera a jeho advokátov Mamojkovi spis, kde uviedol, že žiada pomoc a ústavný sudca zobral obálku. A jeho ctihodnosť ho navidomoči nevyhodila...

Nové programové vyhlásenie vlády obsahuje aj zmeny v zákone o organizácii ústavného súdu. Vyplýva z neho, že ústavný súd by mal zažiť rozsiahlu personálnu reorganizáciu. Snáď začnú hneď priamo s predsedom. V programovom vyhlásení vlády priamo stojí : "reforma zloženia ústavného súdu SR...".

Vyzerá to teda, že odzvonilo i ostatným nominantom SMERU a bývalej koalície. Voľba ústavných sudcov má byť verejná, čo vnáša úplne iné svetlo do programu novej vlády. Skutočne to vyzerá, že chce vrátiť moc do rúk občanov a nechá ich transparente vybrať sudcov ústavného súdu bez akýchkoľvek politických ingerencií.

KOČNEROVA "JUSTIČNÁ STRÁŽ" POMALY KONČÍ

Čo je však podstatné, sudcom ústavného súdu dajú stopku vo veku 70 rokov, a teda pán sudca Prof. Mojmír Mamojka sa bude porúčať najneskôr 29.júla 2020! Snáď to bude ešte skôr, v to pevne verí snáď každý slušný človek tejto krajiny.

Posledný pohrobok Kočnerovej justície by mal byť práve sudca Mamojka. Jaromír Čižnár totiž skončí už 13.7.2020. Ostane už len Kováčik, pevne skutý so stoličkou špeciálneho prokurátora, napriek svojim tvrdeniam o skoršom odchode z pozície. Snáď vláda aj na neho bude myslieť pri zmene zákona o prokuratúre a skráti mu funkčné obdobie. To by bol obrat o akom slovenský občan určite už ani vo sne nedúfal!

Snáď Slovensko bude zažívať opäť stav, kde prevládne dôvera v justíciu a spravodlivosť medzi občanmi a začnú dôverovať slušným justičným orgánom. To sa však bez systematických a okamžitých personálnych obmien bezpochyby nemôže podariť. Starého psa novým kúskom totiž človek nenaučí!