Manuálnou prácou - že vraj chceme ponížiť veľkých slovenských umelcov!

20.03.2020

V minulom článku sme reagovali na nehoráznu výzvu niektorých našich "umelcov" vláde, aby im urýchlene pomohla vraj v ťažkej životnej situácii spôsobenej koronavírusovým ochorením COVID-19. Čítajte TU!

Popri tom, že sme upozornili na ich veľkolepé príjmy rovnako veľkolepo prezentované pred krízou celej verejnosti, pričom to nebola z našej strany závisť - len otázka, ako možno potom za 5 dní krízy začať vraj skoro hladovať s celými ich rodinami, sme im navrhli robiť najprv niečo pre ľudí a nie pretlačiť sa s nastrčenou rukou drzo dopredu pred všetkými naozajstnými chudákmi v tejto krajine - dôchodcami,,osamelými matkami - a a pýtať od vlády podporu.

Na článok sú naozaj búrlivé hlasy a nie je to pre našich umelcov nič lichotivé... Ale našiel sa aj jeden, ktorý nám vyčítal, že "čo si to predstavujete umelci a majú isť pracovať ako nevzdelaní ľudia?" 

Tak okrem toho, že pracovať ako lekár, zdravotná sestra, vodič sanitky, záchranár či elektrikár alebo vodoinštalatér chce tiež príslušné vzdelanie, pripomíname našim umelcom, že skutoční umelci už v kríze zareagovali a národ ich za to ešte viac miluje.

Takou umelkyňou je aj česká speváčka so slovenskými koreňmi Lucie Bílá. Celý život je známa aj svojou charitatívnou činnosťou.

Počas svojich presunov z koncertu na koncert, ale aj vo svojom voľnom čase sa totiž venuje výrobe korálkových náramkov, krížikov, anjelikov či háčkovaniu srdiečok, z predaja ktorých pomáha tým, ktorí to potrebujú. Za háčkovanie si dokonca odniesla rekord.

Bílá sa snaží svoju nevyčerpateľnú energiu využiť, kde sa dá. Počas dlhých hodín, ktoré trávi v aute, tvorí. Háčkované srdiečka, ktoré sa predávali na jej koncertoch, sa rátajú v stovkách kusov a dokonca si za ne vyslúžila certifikát za rekordný počet 527 vyrobených kusov.

"Tak si v divadle upratujem skrinku a nájdem poklad. Už viem, prečo ma tak často bolí za krkom. Od toho času som srdiečok uháčkovala najmenej 5-krát toľko, anjelikov ani nepočítam, ale prehľad mám - 25 invalidných vozíkov, 1 bezbariérové auto. Keby nebolo vás, tak nemám také krásne hobby a vlastne ani povolanie," napísala od srdca Lucie.

A teraz do živého pre naše dámy a pánov umelcov! Ešte než Lucie Bílá (53) prerazila ako speváčka, vyučila sa ako dámska krajčírka. Teraz sa jej vtedajšie zadné vrátka setsakramentsky hodia. Majiteľka fenomenálneho hlasu sa zapojila do boja proti šíreniu koronavirusu. Vytiahla šijací stroj a začala vyrábať rúška! Šije ich pre kladenskú nemocnicu. 

A nepíše listy Andrejovi Babišovi, aby jej pomohol z ťažkej situácie...