Ochromila kauza Mamojku ústavný súd i samotného predsedu Ivana Fiačana?

05.03.2020

Slovensko bolo traumatizované ťažkým kolapsom viery v spravodlivosť. Ukázalo sa to, čo tušil celý národ, čo všetci vedeli, ale nik o tom radšej otvorene nehovoril. Skutočnosť, že nám ukradli štát a že to tušili všetci občania je odstrašujúca, demotivujúca, likvidujúca, zdrvujúca.

Takmer každý racionálne zmýšľajúci občan si uvedomoval, že bez známosti nemôže vyhrať na súde a ani uspieť so svojim trestným oznámením u polície, či prokuratúry, hoc sa oprávnene a dôvodne obrátil na orgány činné v trestnom konaní. Proste, bolo každému zrejmé, že štát nám ukradli úradníci, politici, prokurátori a sudcovia do vlastnej moci. Platí, že nič neurobia podľa zákona, v prospech občana - bez svojej "zaslúženej" provízie za spravodlivosť.

Hlboko zakorenené ostalo toto korupčné zlo v spoločnosti doteraz. Fico a jeho kumpáni zničili právny štát, dokonca sa Fico ani nehanbil to nahlas povedať na tlačovke. Vysmial sa tak do očí verejnosti, občanom, spravodlivosti. Nič s tým však neurobil, on totiž toto zlo ešte viac zakorenil a prehlboval, pričom systém skorumpovaného štátu prebral ešte od Mečiara a Dzurindu.

Jeho neslušné a zvrhlé pozostatky tu samozrejme zostávajú aj po odchode samotného Fica, ktorému jasne povedali občania...nie! "Radšej chceme Pelegríniho," povedali mnohí "ten sa aspoň pekne s jamkami v lícach usmieva". Po Ficovi tu však zostali všelijaké nechcené personálne pozostatky jeho chobotnicového svojvoľného riadenia štátu.

Napríklad aj médiami prichytený pri klamstve, Mojmír Mamojka, ako jeden zo sudcov ústavného súdu. Či Jaroslav Čižnár, ktorý na začiatku vehementne vyviňoval Kočnera z podozrení zo spáchania vraždy, neváhal tak urobiť dokonca už pár dní po začatí vyšetrovania! Či Dušan Kováčik so svojim skóre 63:0 v nepodaní obžalôb na "našich ľudi", "preslávený" aj s trápnou výhovorkou o 204 000 € darovaných, či požičaných od vraj skoro nemajetného brata. Pán "Špeciálny prokurátor", hlavný bojovník proti praniu špinavých peňazí, predsa nemohol vedieť, že tu máme aj zákon, ktorý takéto platby z rúčky do rúčky zakazuje. Veď kto by takému niečomu neuveril v ich krajine "našich ľudí".

Veď ako sa má na toto pozerať občan, že ústavný sudca prichytený pri lži novinármi, ktorý verejne klamal občanov, že styky s Kočnerom neudržiaval, ale opak je pravdou, zostáva na ústavnom súde? Nakoniec sa pod váhou dôkazov náš pán ústavný sudca dnes už s "honorom Kočnerovho kamoša" aj priznal. Prečo táto osoba však drzo ďalej zostáva vo svojej pozícii ústavného sudcu, kde predsa patria len osoby s najvyšším morálnym kreditom? Robí si snáď už aj on vtipy z občanov ako jeho vzor RF? A z uvedomelej občianskej spoločnosti nebodaj už aj pán predseda ústavného súdu Ivan Fiačan?

Koľko ešte napácha škôd ako sudca ústavného súdu pán Mojmír Mamojka? Koľko v budúcnosti logicky spochybniteľných "nálezov" ako morálne pochybná osoba ešte vydá? Opýtali sme sa pána predsedu ústavného súdu, či takto si predstavuje svoje konanie resp nekonanie pri rozhodovaní o disciplinárnom stíhaní tohto stále ešte sudcu ústavného súdu? Čítajte TU!

Teraz sa spoločne s našimi čitateľmi pýtame: "Naozaj Vám treba viac ako 30 dní pán predseda ústavného súdu na rozhodnutie o disciplinárnom stíhaní morálne zjavne dezintegrovaného sudcu?" Vzniká tu už dokonca podozrenie zo zjavného udržovania "disciplinárneho prípadu Mamojku" bez riešenia, takzvane až do mediálneho "vyhnitia". Nedovoľte pán predseda Ivan Fiačan, aby na Vás zostalo toto podozrenie nadobro.

Vážený pán predseda ústavného súdu, ľudia si nezvolili nadarmo nové politické sily do vedenia štátu. Chcú totiž vymiesť pomyselný Augiášov chliev v podobe nefunkčného, skorumpovaného, lobbistického odporného mafiánskeho systému - syndikátu s názvom "Slovensko úradnikov". Prajú si, aby tu už nik nemohol robiť svoje súkromné vojny či bitky proti občanom Slovenskej republiky a ich prirodzenému právu na slušne, spravodlivo a dobre spravovaný právny štát.

Apelujeme na Vás, pán predseda ústavného súdu, spolu s občanmi - čitateľmi nášho portálu, zobuďte sa a poďme spolu so Slovenskom rýchlo do doby, kedy mafiánsky štát bude odviaty vetrom aj s jeho protagonistami! Konajte spravodlivo, rýchlo a zákonne, tak aby Slovensko aj vďaka Vám mohlo opäť veriť v právny štát.

Množstvo čitateľov sa na nás totiž obracia s otázkou, "či je zo strany predsedu ústavného súdu toto len hra na vyhnitie, aby slovenskí občania zabudli na kauzu sudcu, ktorý verejne oklamal Slovensko". Avšak len vy im môžete odpovedať svojimi činmi, preto sme všetci zvedaví, ako sa zachováte pán predseda ústavného súdu !

Pýtajú sa nás "či je pre vás viac výpoveď podľa Špecializovaného trestného súdu dôveryhodného svedka Tótha? Alebo "vyjadrenie" novinármi usvedčeného klamára v ústavnom talári?"

Konanie predsedu ústavného súdu budeme monitorovať. Nenecháme nič doviesť do stratena.

Dovetok:

Pán Mojmír Mamojka je zainteresovaný údajne aj v ďaľšej zaujímavej kauze, zaváňajúcej korupciou, na ktorú nás upozornil náš čítateľ. Údajne na základe jeho podnetu už má vec vraj riešiť NAKA. Požiadali sme preto Políciu SR, o potvrdzujúce informácie.

Jedná sa údajne o protiprávne ovplyvňovanie dvoch členov senátu ústavného súdu, v ktorom figuruje vraj aj Mojmír Mamojka, ako i ďalší člen senátu, ktorý vraj napriek svojej zjavnej zaujatosti voči účastníkovi konania pred ústavným súdom, túto možnú zaujatosť, napriek zákonnej povinnosti, neoznámil predsedovi ÚS SR...

Celé doterajšie konanie istého senátu ÚS SR v jeho veci, je podľa názoru nášho čitateľa, postavené na lživých argumentoch sťažujúcich sa (pred rôznymi súdmi tvrdia o tej istej udalosti, preukázateľne rôzne verzie), čo si redakcia overila priamo zo spisu čitateľa.

Navyše nás šokovalo, že ústavná sťažnosť podľa znalcov ústavného práva vraj "vôbec nemala byť podľa ústavných zvyklostí prijatá". Vraj ide "o typický príklad tzv. sudcovského "vybavovania" - niekde pritom zákon platí, niekde nie - podľa toho - ako treba". K tejto téme prinesieme už čoskoro osobitný článok.

Ovplyvňovať sudcov ústavného súdu mala údajne košická advokátka, vraj navyše zapletená do rôznych škandálov a káuz v konkurzných konaniach už od roku 1999, s "kočnerovským vplyvom" na justičné orgány na východe (ale vraj nie len tam), čo redakcia intenzívne preveruje. Senát mal vraj pod jej vplyvom, konať v úplnom rozpore i s doterajšou súdnou praxou ústavného súdu, čo je síce v právnom štáte neprípustné, ale pri "účelnom ovplyvnení" na Slovensku doteraz celkom pochopiteľné.

Čitateľ zvažuje podať na oboch sudcov aj návrh disciplinárne konanie, nakoľko sa v jeho očiach nechali nezákonne ovplyvniť a vedome konali na škodu jeho práv, čo v prípade preukázania určite degraduje ich hodnotu ich morálnej integrity ale navyše porušuje aj jeho právo na spravodlivý proces.

Oslovili sme aj samotných sudcov ústavného súdu a ak sa nezľaknú odpovedať, tak ako pravdepodobne sám sudca Mojmír Mamojka, ktorý systematicky neodpovedá vraj žiadnym médiám, tak Vám prinesieme aj ich názor na túto, zatiaľ v histórii ústavného súdu, bezprecedentnú situáciu.

Budúci týždeň prinesieme detailné informácie ako i vyjadrenia zainteresovaných.