Primátor Vallo pritvrdzuje Bratislavčanom muziku pokutami!

23.02.2020

Práve sme popísali spôsoby bačovania nezávislého primátora Košíc Ing. Poláčeka a tuhľa aj z Bratislavy je sa čo naučiť. Najnovšie primátor Vallo zrejme chce riešiť zvýšené náklady mesta Bratislava okrem zvýšených dani aj z pokút ktoré nadelia mešťanom.
 
Ing. arch. Matúš Vallo je slovenský architekt a od roku 2018 primátor Bratislavy. 

Venoval sa aj mestskému aktivizmu v iniciatíve Mestské zásahy. Patril k hlavným textárom slovenskej populárnej skupiny Para, kde dnes stále pôsobí ako basgitarista.

Primátor Vallo kandidoval ako nezávislý. A ako bývalý či furt hudobník sa zrejme rozhodol Bratislavčanom trochu pritvrdiť muziku. Ako? Jednoducho - pokutami!

Práve sme popísali spôsoby bačovania nezávislého primátora Košíc Ing. Poláčeka Čítajte TU a tuhľa aj z Bratislavy je sa čo naučiť. Najnovšie primátor Vallo zrejme chce riešiť zvýšené náklady mesta Bratislava okrem zvýšených dani aj z pokút ktoré nadelia mešťanom.

Každý mestský policajt počnúc 21.2.2020 musí udeliť za smenu aspoň 7 blokových pokút a jazda musí byt najmenej za 30,-€. Neveríte? Tak sa pozrite :

Takže pozor občania, ktorí vstúpite na územie hlavného mesta - ani sa nenazdáte a budete cálovať! Začo? To už je ponechané na invenciu chlapcom a dievčatám v uniforme mestského policajta.

Nad touto inováciou hmotnej zainteresovanosti mestských policajtov sa zarazil aj ústavný  právnik Peter Kresák na svojom poste:"...toto je čo zasa?"

Aktualizácia

Vallo tvrdí, že zverejnený pokyn veliteľa je reakciou na nedôslednosť a priveľký počet napomenutí mestskou políciou bez pokutovania.

"V tomto prípade nešlo o to určiť počet priestupkov, ktoré musia mestskí policajti vyriešiť, ale cieľom bolo reagovať na nepriaznivý trend, že polícia nie je pri riešení priestupkov dôsledná," povedal primátor.